Mateusz Kopeć przyjmuje rękawice! Rewanż z Łasiewickim na HFO 10: Solpark II

0
832

Wielki rewanż wielkich chłopów czeka nas 1 października w Kleszczowie. Podczas HFO 10: Solpark II zobaczymy rewanżowe starcie w wadze do 91 kg. Reprezentujący Ostrołęka Fight Academy, Karol Łasiewicki rzucił rękawice trenowanemu przez Kamila Jenela, Mateuszowi ‘Niedźwiedziowi’ Kopeciowi. Pojedynek będzie jedną z głównych walk gali, która będzie transmitowana w telewizji TVP Sport.

Reprezentant Jenel Fight Club ostatnio rywalizuje głównie w boksie na gołe pięści. Kopeć jest etatowym uczestnikiem pojedynków rankingowych organizacji Gromda. Podczas Gromda: Beach pokonał przez TKO w czwartej rundzie Piotra ‘Harego’ Piaskowskiego. W czerwcu rywalizował na zasadach kickboxingu. W co-main evencie gali Silesian MMA 3 w Mysłowicach, Kopeć pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów weterana, Łukasza Szecówkę. Jeśli chodzi o kickboxing, to podopieczny Kamila Jenela podąża podobną drogą co jego trener. W swoim sportowym CV ma kilka ciekawych walk zawodowych. Warto wspomnieć chociażby o potyczce z Przemysławem Walkówem z Fightera Jelcz-Laskowice na Octagon No Mercy 10. Pierwsza walka z Karolem Łasiewickim miała miejsce podczas FEN 29 w Ostródzie. Kopeć zastopował wtedy rywala rozbijając go niskimi kopnięciami. Co ciekawe już wtedy była to druga walka oby Panów. Po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą na jednym z pucharów Polski. Wtedy górą był zawodnik ze Śląska. Po dwóch latach przyszedł czas na walkę zawodową, a po kolejnych blisko 14 miesiącach zawalczą bez ochraniaczy po raz drugi.

Łasiewicki to etatowy uczestnik jednej z mazowieckich lig kickboxingu, Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka ma w swoim dorobku nawet pas mistrzowski organizacji w wadze do 91 kg, który wywalczył pokonując Daniela Bralewskiego, a następnie broniąc go z Kamilem Laskowskim z warszawskiej Palestry. Wielokrotnie wcześniej walczył na ligach i galach w Wyszkowie i Ostrołęce, na których zdobywał pierwsze szlify. Jeśli chodzi o zawodowe dokonania Łasiewickiego to warto wspomnieć o udanym debiucie w organizacji HFO. Reprezentant Kurpi Zielonych pokonał w nim byłego reprezentanta Polski Muay Thai, Rafała Korczaka z warszawskiego klubu Aligatores. Wiele lat wcześniej na gali w podwarszawskim Sulejówku walczył o tytuł zawodowego mistrza Polski WAK-1F. Pokonał wtedy uczestnika ostatniej gali HFO, Jacka Gać po trudnej walce. Przed pandemią mówiło się o rewanżu tej dwójki, ale ostatecznie obaj wylądowali w różnych kategoriach wagowych.

– Karol Łasiewicki i Mateusz Kopeć znają się jak łyse konie. Walczyli już dwa razy i nie ukrywam, że to obóz Karola chętniej przystał na taką walkę. Panowie nie próżnowali od ostatniej potyczki i ciężko trenowali. Widzę progres u Mateusza i Karola. Jaka to będzie walka? Wydaje mi się, że jeden i drugi rzuci wszystko na szalę, by za wszelką cenę przełamać przeciwnika. Zwycięży ten, kto zmusi rywala do zrobienia kroku w tył. A obaj nie mają zamiaru tego zrobić. – ocenił to zestawienie dyrektor sportowy HFO, Łukasz Czarnowski.

Transmisję z gali przeprowadzi tradycyjnie telewizja TVP Sport. Zapraszamy przed telewizory 1 października, by śledzić zmagania czołowych polskich kickboxerów. Bilety do nabycia TUTAJ. Poniżej karta walk.

HFO 10: Solpark II
Walka wieczoru:
Finał turnieju o pas w wadze do 70 kg:
TBD vs TBD

Karta główna:
91 kg: Mateusz Kopeć (Jenel Fight Club) vs Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy)

Półfinały turnieju o pas w wadze do 70 kg:
Uczestnicy: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź), Mateusz Białas (KO Gym Wrocław), Rafał Kosiarski (Hunter Gym Bydgoszcz), TBA

75 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava)

Karta wstępna:
77 kg: Marcelian Kucharski (Halny Nowy Sącz) vs TBA
65 kg: Dariusz Fedor (Fight Point Biała Podlaska) vs Michał Krupa (Fight Gym Lublin)
81 kg: Dawid Uzarczyk (Gladiators Bełchatów) vs Norbert Muszyński (KO Bloodline Gym Nysa)

TBA – zawodnik zostanie ogłoszony
TBD – zwycięzcy półfinałów turnieju do 70 kg

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here