Mateusz Kubiszyn przed wielkim wyzwaniem w boksie!

0
3212

Uczestnik walki roku 2019 w polskim kickboxingu, dwukrotny mistrz świata amatorów i były pretendent do pasa DSF Kickboxing Challenge, Mateusz Kubiszyn stanie przed dużym wyzwaniem w boksie. Mieszkający w Rzeszowie fighter sprawdzi powracającego po dłuższej przerwie Adama Balskiego (13-0, 8 KO) na gali Knockout Night XI w podlaskim Augustowie. Wydarzenie jest zaplanowane na 25 lipca.

Kubiszyn legitymuje się rekordem trzech zwycięstw i trzech porażek. Promowany przez byłego kickboxera, Damiana Ławniczaka ‘Don Diego’ rozpoczął swoją przygodę z boksem od dwóch zwycięstw na galach w Polsce. W trzecim pojedynku postanowił spróbować szczęścia na mało gościnnych niemieckich ringach. W maju zeszłego roku w Magdeburgu spotkał się z niepokonanym Romanem Fressem (6-0) ulegając mu na punkty. Zaledwie trzy miesiące później Mateusz sprawił niespodziankę w Belfaście, nokautując w pierwszej rundzie Damiena Sullivana. Kolejne dwie walki to walki na wyjazdach. W listopadzie zeszłego roku pochodzący z Lubaczowa zawodnik przegrał przez niejednogłośną decyzją sędziów z Ralfsem Vilcansem (9-0) w Rydze. W styczniu Polak wybrał się do Toronto, gdzie po 4 rundach musiał uznać wyższość Salara Gholamiego.

Adam Balski to pięściarz, od którego kibice i promotorzy oczekują bardzo dużo. Wcześniej związany z Tymex Boxing Promotions Mariusza Grabowskiego pięściarz ma zadebiutować pod banderą grupy Andrzeja Wasilewskiego. Przepychanki między promotorami wciąż trwają co do sytuacji kontraktowej pięściarza z Kalisza. Tak czy inaczej będzie to najtrudniejszy rywal w karierze Kubiszyna i walka, która może mu dać najwięcej w kwestii promocji w naszym kraju.

Gala Knockout Night XI odbędzie się 25 lipca w Augustowie. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here