Maxim Vorovski zdobył pas KoK na gali w Tallinnie (WYNIKI) (WIDEO)

0
880

Udanie wypadł powrót Maksima Vorovskiego do King of Kings. Były podopieczny Ramona Dekkersa pokonał po pięciu rundach Andreasa Iversena podczas gali w Tallinnie i został tymczasowym mistrzem kategorii -85 kg.

Vorovski zaczął dość powoli, bo pierwszą rundę poświęcił klasycznie na rozpoznanie. Od drugiej jednak zaczął wchodzić na odpowiednie tory. Estończyk rozkręcił ręce, trafiając Iversena zarówno swoim firmowym prawym w głowę jak i na tułów. Norweg, który był finalistą turnieju KoK w niższej wadze przed trzema laty stawiał dzielnie opór, a suplementy nie były lewe, bowiem przyjął też sporo ciosów na wątrobę i nie padł na deski ani razu. Vorovski jednak był po prostu lepszym fajterem na przestrzeni pięciu rund i zasłużenie odebrał pas. Teraz w kolejce czeka albo Kamil Ruta, albo główny mistrz Daniel Forsberg.

W co-main evencie triumfator zeszłorocznego turnieju do 77 kg Ott Remmer skończył w drugiej rundzie byłego hokeistę Oskariego Holmberga. Estoński fajter tradycyjnie różnicę robił swoimi kopnięciami i kolanami na tułów. Fin miał duże problemy już w pierwszej rundzie, ale ostatecznie to w drugiej odsłonie, po otrzymaniu wewnętrznego lowkicka, nie mógł się podnieść. Remmer wygrał trzecią walkę w KoK z rzędu przed czasem, dzięki swoim niskim kopnięciom.

Niezwykle efektownie swój pojedynek skończył Dovydas Rimkus. „Rimkenzo” tym razem wygrał z Kristofferem Bjorkskogiem, który na koncie ma walki na stadionie Lumpinee. Litwin od samego początku wyraźnie górował nad rywalem szybkościowo i po pierwszych kilkunastu sekundach wydawało się, że nie potrwa to długo. Efektem był knockdown. W trzeciej odsłonie już jednak było widać ubytek sił u zawodnika z Kowna i powoli to Bjorkskog zaczął przejmować inicjatywę. Na kilka sekund przed ostatnim gongiem Rimkus wyprowadził jednak kombinację zakończoną kopnięciem na głowę, które spowodowało KO.

Wyniki gali King of Kings 89 World Series 2021 in Tallinn (5 czerwca 2021, Cinamon T1 Movie Theatre, Tallinn):
85 kg: Maxim Vorovski pok. Andreas Iversen przez decyzję – o tymczasowy pas
73 kg: Ott Remmer pok. Oskari Holmberg przez KO 2R (lowkick)
71 kg: Dovydas Rimkus pok. Kristoffer Bjorkskog przez KO 3R (kopnięcie na głowę)
64 kg: Astrid Johanna Grents pok. Sigrid Kapanen przez decyzję
60 kg: Miina Sirkeoja pok. Maarja Okva przez decyzję
77 kg: Sergei Strinza pok. Omar Tugarev przez decyzję – MMA semi-pro

63 kg: Aleksandr Cerkesov pok. Danas Antanavicius przez niejednogłośną decyzję (3×2 min)
85 kg: Mantas Narbutas pok. Ilja Minin przez poddanie 1R (RNC) – MMA semi-pro
70 kg: Lasse Stromberg pok. Anatolij Kornobaj przez decyzję – MMA semi-pro
85 kg: Bohdan Olejnik pok. Bondo Zakariadze przez poddanie 3R (trójkąt) – MMA semi-pro
63 kg: Karl-Margus Haud pok. Aleks Sabinin przez decyzję (3×2 min) semi-pro
60 kg: Stanislav Teniugin zremisował z Ilja Stepanov – (3×2 min) semi-pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here