MEGA 2021, czyli co szykuje Floyd Mayweather?

0
969

Na specjalnej konferencji prasowej w tym tygodniu ogłoszono nową galę MMA w Japonii, której tytuł to MEGA 2021. Nazwa może sugerować coś dużego, ponieważ event ma się odbyć 28 lutego w Tokyo Dome! Podczas konferencji połączono się także online z Floydem Mayweatherem jr, który zdaje się być jednym z głównych sprawców zamieszania.

AKTUALIZACJA:

Na gali RIZIN.25 logo MEGA 2021 znalazło się na ringu. To jest dość czytelny znak, że RIZIN jest będzie w ten projekt mocno zaangażowane.

Niepokonany wielokrotny bokserski mistrz świata zapowiedział powrót na ring, ale nie podano nazwiska jego rywala. Mówi się, że może zmierzyć się z byłym mistrzem świata WBA Takashim Uchiyamą. Podobno były starania ze strony RIZIN, aby wcześniej zestawić taki pojedynek, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Ostatnim oficjalnym zawodowym pojedynkiem, jaki stoczył „The Money” była konfrontacja z Conorem McGregorem, którego skończył w 10. rundzie. Ostatni raz Amerykanin na ringu pojawił się na sylwestra, na gali RIZIN.14, gdzie w walce 3×3 min pokonał przez TKO Tenshina Nasukawę.

Na razie nie wiadomo nic na temat pozostałych uczestników. Zaznaczono, że ma to być gala MMA, ale najprawdopodobniej zobaczymy również przynajmniej jeden pojedynek kickbokserski. Po ostatniej gali RISE Dead or Alive szef organizacji, Takashi Ito powiedział, że rewanż między Tenshinem Nasukawą a triumfatorem turnieju do 55 kg Shiro Matsumoto odbędzie się w… lutym. Przypadek?

Szef RIZIN Nobuyuki Sakakibara wspominał również na początku roku o planach wielkiego eventu na wzór igrzysk olimpijskich, ale nie wiadomo, czy największy promotor MMA w Japonii jest powiązany z tym przedsięwzięciem. Organizatorem jest „MEGA Production Committee„, na czele którego stoi Tokuhiro Kohei. Główny sponsor to Trustline, spółka zarejestrowana w Yokohamie, zajmująca się branżą e-commerce. Drugi ze sponsorów, Betrnk to firma powiązana z Floydem Mayweatherem.

Zrobienie imprezy sportów walki w ogromnym Tokyo Dome jest bardzo dużym ryzykiem, biorąc pod uwagę niepewny czas spowodowany pandemią COVID-19. Nie wiadomo, jakie w lutym będą obostrzenia i czy będzie możliwość, aby wpuścić na trybuny przynajmniej 50% maksymalnej widowni. TD to tak naprawdę kryty stadion baseballowy, który samych stałych miejsc na 55 tysięcy, ale w 2002 roku finały World GP obserwowało 74 500 kibiców! Drugą kwestią jest fakt, że w tym obiekcie event MMA/kickbokserski nie gościł od 2006 roku (także finały WGP), bo żaden z promotorów po prostu nie potrzebował aż tak dużego obiektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here