MEGA 2021 nie odbędzie się w lutym

0
1069

Wielki powrót MMA i kickboxingu do Tokyo Dome odłożony. Gala MEGA 2021 została przeniesiona z 28 lutego na bliżej niesprecyzowany termin w maju. Powodem są kolejne obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Informacja pochodzi z podcastu japońskiego menedżera Shu Hiraty (wypowiedź rozpoczyna się po kliknięciu w play):

https://youtu.be/1OPTkUItXHw?t=3966

Poza tym plotki głoszą, że impreza będzie skupiać się bardziej na sprzedaży PPV poza granicami Japonii, szczególnie w Amerykach. Stąd też pogłoski o angażu byłego mistrza UFC Andersona Silvy.

MEGA 2021 zostało ogłoszone jesienią podczas specjalnej konferencji, w której udział brał Floyd Mayweather jr. Pięściarz zresztą miał być twarzą całego przedsięwzięcia, lecz w grudniu okazało się, że tydzień przed planowaną datą „Money” ma zmierzyć się w pokazowej walce z youtuberem Loganem Paulem. Biorąc pod uwagę obostrzenia, kwarantannę itp. stało się mało realne, że Mayweather pojawi się w Tokyo Dome. Sama inicjatywa stała się bardzo ryzykowna i nieopłacalna, biorąc pod uwagę powrót starych obostrzeń (ograniczenie do max 5000 widzów), oraz wprowadzenie nowych (imprezy masowe mają zakończyć się do godziny 20:00).

To kolejna duża gala w Japonii, która została w ostatnich dniach przełożona. Niedawno informowaliśmy o tym, że K’FESTA 4 nie odbędzie się w styczniu. Jeżeli nic się nie zmieni, to powrót po siedemnastu latach do Tokyo Dome zanotuje nie MEGA, a RIZIN, które w sylwestra zaanonsowało galę na tym krytym stadionie na 27 marca. Ostatni raz gala sportów walki odbyła się na tym obiekcie w 2006 roku i były to finały K-1 WGP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here