MFC 18: najlepszy kickboxer 2019 roku vs były mistrz Polski w walce wieczoru o pas

0
1060

Poznaliśmy walkę wieczoru gali MFC 18 w Zielonej Górze. Flagowy zawodnik federacji Tomasza Makowskiego, reprezentujący ASW Knockout Zielona Góra, Kacper Frątczak spotka się z weteranem boksu zawodowego, byłym mistrzem Polski w kickboxingu, Przemysławem Biniendą z Polonii 1912 Leszno. Stawką zaplanowanej na 3 października walki będzie pas mistrza MFC w wadze do 84 kg. Transmisja w telewizji Fightbox.

Reprezentant ASW Knockout Zielona Góra, który w zeszłym roku został uznany najlepszym zawodowym kickboxerem przez Polski Związek Kickboxingu, spotka się w ringu z bokserskim journeymanem i medalistą krajowych imprez w formule full-contact, Przemysławem Biniendą z Polonii Leszno. Frątczak w zeszłym roku zdobywał pasy zawodowego mistrza Polski PZKB na galach MFC oraz został amatorskim mistrzem świata WAKO w formule low kick. Binienda natomiast był amatorskim młodzieżowym mistrzem Polski w formule full-contact, a ostatni pojedynek stoczył na gali Kickboxing Champions 4 w Sycowie, gdzie został zastopowany przez Marcina Kowalczyka. Do ich pojedynku pierwotnie miało dojść w marcu podczas odwołanej z powodu pandemii koronawirusa gali MFC: Castle Edition na zamku w Łagowie.

Ponadto ogłoszono również pojedynek w wadze 77 kg. W ringu zobaczymy dwóch debiutujących w MFC zawodników. Reprezentujący Zielonogórski Fight Club, Błażej Bahar spotka się z podopiecznym Bartosza Muszyńskiego z Armii Polkowice, Jakubem Rymanowiczem. Zawodnik gospodarzy trenuje kickboxing i MMA i w tej drugiej formule toczył już walki amatorskie. Trenuje w Fight Club Zielona Góra oraz miejscowym oddziale Rio Grappling. Rymanowicz to pięciokrotny mistrz Polski PZKB oraz zdobywca srebrnego medalu pucharu świata w kickboxingu. Panowie pierwotnie mieli zawalczyć na MFC: Castle Edition.

Wygląda na to, że karta MFC 18 i MFC: Castle Edition będzie bardzo podobna o ile nie taka sama. Poniżej prezentujemy wam grafikę z kartą walk poprzedniej edycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here