Michał Bławdziewicz mistrzem Europy WAKO PRO! Wyniki gali w Czarnogórze

0
2950

Kolejny pas na półkę! Michał Bławdziewicz w walce wieczoru gali Arena Fight Night 4 pokonał Miroslava Vujovicia przed czasem i zdobył tytuł mistrza Europy WAKO PRO.

Zaczęło się jednak od bardzo dużej niespodzianki, bo Czarnogórzec będąc pod linami trafił prawym sierpem, który wstrząsnął Polakiem. Chwilę potem po kolejnym takim ciosie Bławdziewicz padł na deski i został wyliczony. Zachował jednak spokój i dojechał do końca pierwszej odsłony.

Od drugiej rundy już jednak wszystko powoli zaczęło wracać do normy i podopieczny Łukasza Roli świetną robotę robił middlekickami, czy też kolanem, z których jedno weszło bardzo czysto. Rozbijał też tułów Vujovicia hakami na korpus i zamykał go pod linami. Przeciwnik przeżywał trudne chwile. W przerwie między 3. a 4. rundą okazało się, że nie będzie kontynuował już walki. Pas WAKO PRO pojechał do Polski!

Przed Michałem Bławdziewiczem na ring wyszli dwaj zawodnicy znani z gal King of Kings. W co-main evencie Mihajlo Culafić dość szybko otrzymał kolano od rosłego Nemanji Knezicia i lekarze zatrzymali walkę już w pierwszej odsłonie.

Dużo więcej wrażeń przyniósł pojedynek Alberta Ugrincicia i Filipa Sekulovicia. Obaj mają doświadczenie zawodowe, bo Ugrincić bił się w KOK w Bośni, a Sekulović w bułgarskiej organizacji Senshi. Sekulović każdą rundę zaczynał bardzo mocno, ale z drugiej też strony szybko tracił impet i do głosu dochodził Bośniak, świetny użytek robiąc z kopnięć, a także bardzo dobrze kontrując rywala. Ugrincić wygrał, chociaż niejednogłośnie.

ZAPIS GALI W TVP SPORT

Wyniki gali Arena Fight Night 4 (8 kwietnia 2022, Hotel Splendid, Budva):
+94 kg: Michał Bławdziewicz pok. Miroslav Vujović przez TKO 3R (kontuzja, wycofanie się przerwie) – o pas ME WAKO PRO – 5×3 min
walki seniorskie (3×2 min)
86 kg: Nemanja Knezić pok. Mihailo Ćulafić przez TKO 1R (rozcięcie)
86 kg: Albert Ugrinčić pok. Filip Sekulović przez niejednogłośną decyzję
81 kg: Lazar Klikovac pok. Nedeljko Sekulić przez jednogłośna decyzję
71 kg: Nemanja Čađenović pok. Aleksandar Milošević przez jednogłośną decyzję – lowkick
63,5 kg: Marko Todorov pok. Nikola Prlja przez TKO 2R (zatrzymanie sędziego) – lowkick
walki juniorskie (3×2 min)
63,5 kg: Silvio Mirovski pok. Nikola Jovetić przez jednogłośną decyzję – lowkick
78 kg: Pavle Vušurović pok. Jovan Sekulić przez jednogłośną decyzję – lowkick

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here