Michał Bławdziewicz w walce o pas uświetni galę w Czarnogórze

0
1538

Mistrz HFO w wadze ciężkie Michał Bławdziewicz wystapi w piątek 8 kwietnia w walce wieczoru na gali Arena Fight Night 4. Stawką jego pojedynku z Miroslavem Vujoviciem będzie pas mistrza Europy WAKO Pro. Do pięciorundowej konfrontacji dojdzie w Budvie w Hotelu Splendid. Wydarzenie transmitować będzie TVP Sport.

To będzie powrót Bławdziewicza po krótkiej przerwie po tym, jak podczas lutowego HFO w Warszawie zdobył mistrzostwo wagi ciężkiej, pokonując doświadczonego Holendra Rinusa Niesinga (znanego wcześniej pod nazwiskiem Douma). Z kolei jego rywal to zawodnik, który zawodowo bił się z takimi fajterami jak znany z Superkombat, FEA, czy Enfusion Cristian Ristea czy mistrz Europy WAKO Pro do 88,6 kg Ahmed Krnjić. Vujović rywalizował na dużych galach w całej Europie jak Dynamite Fight Series czy Tatneft Arena.

Bławdziewicz i Vujović znają się doskonale, gdyż wielokrotnie spotykali się na zasadach amatorskich. Walka profesjonalna to jednak całkowicie inna sprawa, przede wszystkim z powodu braku ochraniaczy na nogi i kasków. Faworytem będzie Polak, ale należy pamiętać, że Czarnogórzec walczy przed własną publicznością. Dla mieszkańca Warszawy będzie to drugie podejście do pasa WAKO PRO. We wrześniu 2019 roku wyszedł do walki z weteranem Tomasem Hronem. Wchodzący jako zastępstwo Bławdziewicz, dzień wcześniej rywalizował na pucharze Europy K-1 WAKO. Pojedynek zakończył się wygraną Czecha przed czasem.

Uczeń legendy kickboxingu i były piłkarz w rozpisce

Wydarzenie w rozpocznie się o godzinie 20:00 dwiema walkami juniorskimi. Następnie do akcji wejdą już seniorzy, wśród których mamy nazwiska znane z gal King of Kings, a także wielu zawodów pod egidą WAKO, w tym mistrzostw świata i Europy. Najbardziej znani uczestnicy to Albert Ugrincić i Mihailo Culafić. Obaj mierzyli się podczas pierwszego bośniackiego eventu King of Kings w 2019 roku. Wówczas górą był Ugrincić. Bośniak to podopieczny weterana i legendy kickboxingu Dzevada Poturaka z Jumruk Gym. W 2019 wszedł w pierwszy rok startów jako senior, a pojedynek na KOK w Sarajewie był jego zawodowym debiutem. Wcześniej 21-latek praktykował taekwondo. W Budvie zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Filipem Sekuloviciem, który jest wielokrotnym mistrzem Czarnogóry w kickboxingu, a także ma na koncie występ w prężnie działającej bułgarskiej organizacji Senshi.

Culafić natomiast to były piłkarz, który na co dzień trenuje w czarnogórskiej filii jednego z najważniejszych kickbokserskich klubów na Bałkanach – serbskiego Ronin-Carnage. Liczący niespełna 26 lat fajter poza wygraną z Ugrinciciem, ma także drugą wygraną na King of Kings. Rok później pokonał Radomira Misicia. Culafić wyjdzie na ring tuż przed Michałem Bławdziewiczem i skrzyżuje rękawice z mistrzem świata i wicemistrzem Europy juniorów Nemanją Knezeviciem z Serbii.

Walki podczas gali Arena Fight Night 4 odbedą się w formulach lowkick (czyli bez kolana) i K1.

Rozpiska gali Splendid GP Arena Fight Night 4 (8 kwietnia 2022, Budva, Czarnogóra):
walka wieczoru
+94 kg: Miroslav Vujović (MNE) vs. Michał Bławdziewicz (POL) – o pas ME WAKO PRO – 5×3 min
walki seniorskie (3×2 min)
86 kg: Mihailo Ćulafić (MNE) vs. Nemanja Knezić (SRB) – K1
86 kg: Filip Sekulović (MNE) vs. Albert Ugrinčić (BIH) – K1
81 kg: Lazar Klikovac (MNE) vs. Nedeljko Sekulić (BIH) – K1
71 kg: Nemanja Čađenović (MNE) vs. Aleksandar Milošević (SRB) – lowkick
63,5 kg: Nikola Prlja (MNE) vs. Marko Todorov (MKD) – lowkick
walki juniorskie (3×2 min)
63,5 kg: Nikola Jovetić (MNE) vs. Silvio Mirovski (MKD) – lowkick
78 kg: Pavle Vušurović (MNE) vs. Jovan Sekulić (SRB) – lowkick

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here