Michał Bławdziewicz w walce wieczoru HFO 11! Gać i Pietrzykowska w rozpisce.

0
960

Organizacja HFO Kickboxing powraca na początku 2022 roku. W stolicy, Warszawie odbędzie się kolejny event HFO, które w zeszłym roku ukoronowało swojego pierwszego mistrza. W jednej z głównych walk gali w Kompleksie Sportowym CRS Bielany wystąpi mistrz świata z warszawskich Bielan, Michał Bławdziewicz. Zawodnik Palestry Warszawa będzie jednym z wielu zawodników, których zobaczymy podczas imprezy. Ponadto przygotowaliśmy niespodziankę, w postaci freak fightu.

Ostatni event organizacji miał miejsce w kompleksie Solpark w Kleszczowie. Podczas gali w województwie łódzkim odbył się pierwszy 4-osobowy turniej K-1, w którym wyłoniono mistrza w wadze do 70 kg. Wspomniany historyczny pas trafił w ręce reprezentanta ŁKS Boks Łódź, Patryka Radonia. Pochodzący z Bełchatowa zawodnik zostawił w pokonanym polu Rafała Kosiarskiego i Mateusza Białasa. Tym samym Patryk udanie zrewanżował się temu pierwszemu za porażkę sprzed lat na jednym z turniejów amatorskich. HFO po raz ostatni zawitało do Warszawy w czerwcu 2020, kiedy miała miejsce gala HFO: Bank. Jak twierdzi współwłaściciel federacji, Łukasz Czarnowski, wybór miejsca nie jest przypadkiem:

– Kwestią czasu był tylko powrót naszej organizacji do Warszawy. Mamy w swoich szeregach Michała Bławdziewicza, który jest bohaterem na Bielanach. Były mistrz świata kickboxingu i jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Polsce jest naszą wizytówką i chcąc go docenić postanowiliśmy zorganizować kolejne wydarzenie właściwie u niego na podwórku. Urodzony i wychowany na warszawskich Bielanach zawodnik wygrał już dwa pojedynki w naszej federacji. Chcielibyśmy pomóc Michałowi wejść do światowej czołówki kickboxiongu, jak to się stało udziałem Arkadiusza Wrzoska, czy ostatnio Patryka Radonia. Jednocześnie w naszych oczach Michał urósł do miana kandydata do walki o tytuł i nie wykluczam, że jego najbliższy pojedynek może mieć status walki mistrzowskiej. – skomentował Łukasz Czarnowski.

Bławdziewicz to nie jedyny zawodnik, którego zobaczymy na ringu w stolicy. Podczas bielańskiego eventu wystąpią również mający za sobą udane debiuty w organizacji: Tomasz Przybylski z Kick-Boxing Club Poprava oraz Maciej Karpiński z KO Gym Wrocław. Panowie staną ze sobą w szranki, by zapisać drugie zwycięstwo na swoim koncie w kategorii do 77 kg i tym samym zrobienie kolejnego kroku w rankingach HFO. Nie tylko awans w rankingach, ale również miejsce w turnieju o pas organizacji znajdzie się w stawce rzeczonego pojedynku.

W dywizji do 85 kg ponownie w ringu zamelduje się Jacek ‘Siexa’ Gać. Reprezentant Uniq Fight Club po nokaucie, jaki zafundował Markowi Milewskiemu ma chrapkę na więcej, a drugie zwycięstwo w HFO Kickboxing przybliży go do upragnionego pasa i zapewni miejsce w turnieju, którego zwycięzca zostanie mistrzem HFO.

Współwłaściciel HFO, wielokrotny mistrz świata w zawodowym kickboxingu, Łukasz Pławecki zapowiada, że to nie koniec niespodzianek:

– Kolejna gala i po raz kolejny zamierzamy spełniać oczekiwania ludzi, którzy w sobotę 5 lutego postanowią włączyć TVP Sport. Michał Bławdziewicz, nie tylko lokalna ale i krajowa gwiazda kickboxingu w wadze ciężkiej to gwarant niesamowitych emocji. Już czuć, że w powietrzu wisi nokaut, a nie ogłosiliśmy jeszcze jego rywala. Dodatkowo zobaczymy Jacka Gać, który po skończeniu walki w debiucie chce przypieczętować swój status niebezpiecznego punchera w HFO. Mistrzyni świata kickboxingu, Ewa Pietrzykowska to klasa sama w sobie. Od wielu lat obecna na polskiej scenie amatorskiej zawodniczka postawiła w końcu na sport zawodowy i wierzę, że organizacja będzie miała z niej wiele powodów do radości, a kibice dostaną fenomenalne walki na najwyższym poziomie. Przybylski vs Karpiński? Dla mnie to doskonała walka pomiędzy dwoma doskonałymi zawodnikami. Ponadto niesie ona tyle znaków zapytania, że nie można wykluczyć niczego w tej walce. Jedno jest pewne! To będzie mocne uderzenie! A zamierzamy uderzyć jeszcze mocniej! Pokażemy wam prawdziwy freak fight i to z udziałem najwyższej klasy sportowców! Stare, dobre czasy K-1 nie wrócą, ale my tworzymy nowe, LEPSZE czasy HFO. – skwitował ‘Boom Boom’.

Gala HFO 11 odbędzie się w Kompleksie Sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport. Wkrótce informacje dotyczące biletów oraz odsłonienie dalszej części karty walk.

HFO 11:

Walka wieczoru:
+95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs TBA

Karta główna:
85 kg: Jacek ‘Siexa’ Gać (Uniq Fight Club) vs TBA
77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)
57 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs TBA

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here