Michał Bławdziewicz zadebiutuje w Glory w listopadzie! Mocne nazwisko rywala

0
764

Mistrz HFO i WAKO Pro Michał Bławdziewicz swoją pierwszą walkę w Glory stoczy 19 listopada. Na gali Glory 82 w Bonn jego przeciwnikiem będzie Jahfarr Wilnis. Walką wieczoru będzie natomiast starcie o pas w wadze do 77 kg między Alimem Nabiyevem a Endym Semeleerem.

Bławdziewicz to posiadacz wielu tytułów i były członek kadry Polski. W ostatniej walce, w lutym na HFO 11 pokonał po pięciu rundach Rinusa Doumę. Stawką tamtego starcia był pas mistrzowski HFO w kategorii +95 kg. Wcześniej fajter z Warszawy zdobył tytuł WAKO Pro, pokonując na gali w czarnogórskiej Budvie Miroslava Vujovicia. Ma na koncie starty m.in. w DSF, Grandzie PRO, czy Gromdzie.

O fakcie podpisania kontraktu przez zawodnika warszawskiej Palestry pisaliśmy już TUTAJ. Teraz znana jest data i miejsce pierwszego występu. Jahfarr Wilnis to były mistrz wagi ciężkiej Enfusion. Holender dwukrotnie dochodził do finałów turniejów Glory dla pretendentów, a także jest triumfatorem drabinki Kunlun Fight w 2015 roku. Zajmuje 10. miejsce w rankingu organizacji w limicie +95 kg.

Organizatorzy ogłosili też dwa inne zestawienia, które zobaczą widzowie w Hotelu Maritim w Bonn. O wakujący pas do 77 kg zmierzą się Alim Nabiyev i Endy Semeleer. Obaj wracają po wrześniowych zwycięstwach. Azer pokonał Andreia Ostrovanu na Mix FC w Baku, a holenderski fajter na Glory RIVALS 2 uporał się przed czasem ze Shkodranem Veselim. Ogłoszenia uzupełnia potyczka Dennisa Wosika z Hichamem Chaaboute.

Gale Glory można oglądać na platformie Viaplay.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here