Michał Bławdziewicz zawalczy o pas HFO! Doświadczony rywal z Holandii przeciwnikiem

0
904

Reprezentujący warszawską Palestrę, Michał Bławdziewicz wystąpi w walce wieczoru gali HFO 11 w Warszawie. Będący jednocześnie trenerem w bielańskim klubie Knockout Gym fighter będzie miał szansę zostać mistrzem HFO w wadze ciężkiej. Organizacja postawiła wysoko poprzeczkę i naprzeciw Michała zobaczymy doświadczonego Holendra, mającego już na koncie walki z Polakami, Rinusa Doumę. Zwycięzca pojedynku zaplanowanego na 5 rund zejdzie z ringu z pasem, wieńcząc bielańską galę. Transmisja wydarzenia w TVP Sport.

Dla wychowanka Łukasza Roli będzie to trzeci pojedynek w HFO. W debiucie na gali HFO: Solpark pokonał Tomasza 'Granita’ Janiszewskiego. Walka zakończyła się decyzję sędziów. W drugiej potyczce na białym ringu Michał spotkał się z Pawłem Koprem z Garda Wasilewski Team. Walka wieczoru gali HFO: Bank zakończyła się nokautem w w ostatniej sekundzie rundy, na skutek wysokiego kopnięcia jakim zawodnik z Bielan poczęstował przybysza z Pomorza. Były mistrz świata amatorskiego kickboxingu konsekwentnie buduje swój rekord zawodowy, mając na koncie już blisko 15 pojedynków. Po dwóch wiktoriach przyszedł czas na duże wyzwanie w postaci zawodnika z samego serca światowego kickboxingu.

Holender Rinus Douma reprezentuje prawdziwą holenderską szkołę kickboxingu. Styl znany na całym świecie i uznany za najskuteczniejszy w walkach jest stylem Rinusa. Podwójna garda, niesamowita presja, doszlifowany boks i piekielnie mocne kopnięcia. Nie ma wątpliwości, będzie to największe wyzwanie Michała Bławdziewicza w dotychczasowej karierze. Reprezentant MW Team Netherlands jest prowadzony przez znanego również w Polsce, Melvina Wassinga. Doświadczony walkami na największych galach w Beneluksie, a także ponad 20 walkami w boksie zawodowym trener przekazuje wiedzę kolejnym pokoleniom. Rinus Douma swoje fighterskie szlify zbierał na galach A1 World Combat Cup. To właśnie min. na tej gali spotkał się z byłym rywalem Tomasza Sarary, Basem Vorstenboschem. Dodatkowo ma w swoim resume pojedynek w boksie zawodowym. Oto jak skomentował to zestawienie współwłaściciel HFO, Łukasz Czarnowski:

– Bielany i Michał Bławdziewicz to nierozerwalna historia. Gdy tylko zaczęliśmy planować galę w Kompleksie Sportowym CRS Bielany wiedzieliśmy, że Michał musi na niej zawalczyć i musi to być wielka walka. Pojedynek o pas, 5 rund i mocny przeciwnik z Holandii. Plan był taki, żeby ściągnąć mistrza Enfusion ECE w wadze ciężkiej, ale gdy ten zobaczył walki Michała to zablokował nas w każdym komunikatorze (śmiech). Rinus Douma skorzystał z okazji i podjął rękawice. Jaka to będzie walka? Bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci kibiców! Prawdziwy holenderski kickboxing na warszawskich Bielanach. Dwóch prawdziwych ciężkich, dwóch doskonałych zawodników, a tylko jeden pas. To będzie godne zwieńczenie gali, a zdobywca pasa będzie dumą HFO. – skwitował Czarnowski.

Walka Michał Bławdziewicz vs Rinus Douma będzie walką wieczoru gali HFO 11, która jest zaplanowana na 5 lutego w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Ponadto w ringu zameldują się: mistrzyni świata w kickboxingu, Ewa Pietrzykowska, niepokonany Piotr Stępień czy powracający po 3 latach na zawodowy ring Piotr Trześniewski.

informacja prasowa

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI HFO 11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here