Michał Gołębiowski wygrał turniej na jubileuszowym MFC 20 w Zielonej Górze (WYNIKI)

0
327

Po prawie 13 latach od pierwszej gali, odbyła się dwudziesta edycja Makowski Fighting Championship. W Zielonej Górze organizatorzy zdecydowali się świętować jubileusz godnie, bowiem nie zabrakło turnieju, pasów, a także ważnych dla MFC postaci. Nowym mistrzem w wadze do 60 kg został Michał Gołębiowski, który triumfował w czteroosobowej drabince o pas.

Zawodnik Maku Gym w półfinale pokonał Krystiana Bernatowicza z Fightera Wrocław, górując szybkością i dynamiką, awansując do finału po dość jednostronnym widowisku. Z drugiej strony drabinki Michał Gwaj z Ragnaroku Białystok wygrał z Adrianem Fryską z Czerwonego Smoka Wągrowiec. Był to rewanż za ich niedawną walkę amatorską na mistrzostwach Polski. Białostoczanin przez dwie rundy prezentował większe umiejętnosci, bardzo dobrze korzystając z firmowych kolan, będąc też dynamiczniejszym. Gołębiowski i Gwaj spotkali się potem w main evencie i jako wygrany z ringu zszedł ten pierwszy, kontrolując pojedynek przez cały czas. Jedno do czego można mieć zastrzeżenia, to dwa liczenia, których ofiarą padł Białostoczanin. Jedno po lowkicku, po którym stracił równowagę, a drugie po dobrej kontrze przeciwnika, gdzie powtórka pokazała, że upadek był bardziej skutkiem poślizgu niż uderzenia.

W konfrontacji o pas międzynarodowego zawodowego mistrza PZKB w formule full contact były pretendent do pasa KOK Reinis Porozovs pokonał znanego szerokiej publiczności z Gromdy Pawła Strykowskiego. To druga podróż Łotysza do naszego kraju w celu rywalizacji o tytuł w ciągu półtora roku. W maju 2021 na King of Kings w Warszawie musiał uznać wyższość Michała Turyńskiego. Teraz wróci do Rygi z pasem mistrza Polski.

Mistrz MFC w wadze ciężkiej, Marcin Bodnar wrócił po trzech latach, nokautując w superfighcie Vita Vladara. Czech podszedł do sporo większego przeciwnika zupełnie bez kompleksów, sprawiając „Siwemu” sporo kłopotów, górując nad nim szybkościowo. Ostatecznie jednak zdecydowała brutalna siła. W drugiej rundzie Vladar nie trafił pod linami latającym kolanem, po czym zaatakował prawą ręką. Bodnar równocześnie wszedł prawym sierpem, powodując ciężkie KO.

Dominik Cinal odniósł drugą zawodową wygraną w miesiąc. Po udanym występie w Mysłowicach we wrześniu, tym razem bez większych problemów podopieczny Witolda Kostki wypunktował Artura Rawskiego z Torunia.

Legenda MFC i mistrz MT organizacji Tomasza Makowskiego, Maciej Zembik znokautował Borisa Zavadsky’ego już w pierwszej rundzie. Reprezentant ŻKSW mając przeciwnika pod linami, wyprowadził świetną obrotówkę na wątrobę, która zakończyła całą walkę.

Drugie zawodowe zwycięstwo odniósł aktualny mistrz Polski w formułach kick light i light contact Michał Niemiero. Reprezentant ASW Knockout pokonał Gracjana Bieleckiego, kontrolując wydarzenia w ringu, prezentując po raz kolejny swój nieszablonowy styl.

Były zawodnik FFF, Michał Kiesiak wygrał decyzją z dowołanym na kilka dni przed galą Patrykiem Brzezińskim, w drugiej rundzie dwa razy doprowadzając do liczenia. Dwa knockdowny spowodował też weteran, czarny pas w karate Oyama, Tomasz Krysiak, który pokonał po werdykcie Błażeja Bahara. Fajter ŻKSW miał początkowo problemy z trenującym w Fight Club Zielona Góra i Czerwonym Smoku Poznań rywalem. Bahar był bardzo agresywny i wydawało się, że nie da szans starszemu przeciwnikowi. Krysiak jednak pokazał ogromne doświadczenie, w trzeciej rundzie najpierw ciosem pod łokieć doprowadzając do pierwszego liczenia, a potem do drugiego po froncie, zapewniając sobie ostateczną wygraną.

Wyniki gali Makowski Fighting Championship 20 (1 października 2022, Hala CRS, Zielona Góra):
60 kg: Michał Gołębiowski pok. Michała Gwaja przez jednogłośną decyzję – finał turnieju o pas
91 kg: Reinis Porozovs pok. Michała Strykowskiego przez jednogłośną decyzję – o pas międzynarodowego mistrza PZKB w full contact
+91kg: Marcin Bodnar pok. Vita Vladara przez KO 2R (prawy sierp)
81 kg: Dominik Cinal pok. Artura Rawskiego przez jednogłośną decyzję
65 kg: Maciej Zembik pok. Borisa Zavadsky’ego przez KO 1R (obrotówka na tułów)
81 kg: Michał Niemiero pok. Gracjana Bieleckiego przez jednogłośną decyzję
84 kg: Jakub Kiesiak pok. Patryka Brzezińskiego przez jednogłośną decyzję
77 kg: Tomasz Krysiak pok. Błażeja Bahara przez jednogłośną decyzję
60 kg: Michał Gołębiowski pok. Krystiana Bernatowicza przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju o pas
60 kg: Michał Gwaj pok. Adriana Fryskę przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju o pas
81 kg: Dariusz Rączka pok. Jakuba Szymańskiego przez jednogłośną decyzję – semi-pro
+91 kg: Marcin Maracz pok. Wiktora Falczyszyna przez jednogłośną decyzję – semi-pro
86 kg: Dawid Rożak pok. Michała Marka przez TKO 2R (4 knockdowny w walce) – semi-pro
75 kg: Emil Operchał pok. Jana Fabicha przez jednogłośną decyzję – walka amatorska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here