Michał Królik zadebiutuje w boksie 29 stycznia

0
1071

Po udanym debiucie w walkach na gołe pięści, Michal 'Matrix’ Królik postanowił pójść krok dalej. Śląski kickboxer zadebiutuje w boksie zawodowym podczas gali Babilon Promotions 29 stycznia. Przeciwnikiem wielokrotnego mistrza Polski w kickboxingu będzie Jakub Dobrzyński (5-3, 2 KO). Transmisję z gali przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Michał Królik w zeszłym roku stoczył tylko jeden pojedynek. Podczas gali Genesis 1 pokonał jednego z najlepszych zawodników Muay Thai w Polsce, Bartosza Batrę. Walka odbywała się na zasadach bare kuckle fighting czyli w skrócie boks na gołe pięści plus łokcie. Reprezentant Spartana Chorzów po upadku DSF Kickboxing Challenge długo nie mógł znaleźć odpowiedniej dla siebie oferty. W końcu odezwał się do niego Tomasz Makowski z propozycją walki z Maciejem Zembikiem na MFC w październiku. Ślązak początkowo się zgodził, ale ostatecznie zdecydował się wybrać ofertę organizacji Macieja Kawulskiego.

Jakub Dobrzyński ma na swoim koncie bogatą karierę amatorką. W boksie olimpijskim stoczył 63 walk, a od 2017 roku przeszedł na zawodostwo. Po raz ostatni zameldował się w ringu w lutym zeszłego roku. Pokonał wtedy Wojciecha Grochowskiego, wracając na zwycięską ścieżkę po porażce z Kamilem Młodzińskim. Wspomniany pięściarz ze Śląska był jednym z najpoważniejszych przeciwników w karierze Dobrzyńskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here