Milion dolarów kary w kontrakcie Nieky’ego Holzkena

0
1131

Jeden z najlepszych kickboxerów ostatnich lat, Nieky Holzken ma już zaplanowaną walkę z inną legendą, Johnem Waynem Parrem na ONE on TNT III. Wieloletni mistrz Glory miał już okazję walczyć o pas singapurskiej organizacji ale poległ dwukrotnie w starciach z panującym czempionem, Regianem Eerselem. Jak zapewnia Holender, walka z legendą z antypodów jest tylko przystankiem w drodze do ostatecznego celu, jakim jest pas ONE.

Podopieczny Sjefa Webera udzielił ostatnio wywiadu holenderskiemu serwisowi vechtsport.info, w którym poruszył temat samej walki z Parrem i związanej z nią kilku innych tematów. Jednocześnie wskazał, że wciąż interesuje go pas mistrzowski ONE Super Series w kickboxingu.

– Wciąż jestem numerem jeden, więc zamierzam dążyć do pasa. Jeśli wygram z Johnem Waynem Parrem to będę chciał zaatakować walkę o pas ONE w kickboxingu w wadze półśredniej, Regiana Eersela. Najpierw jednak czeka mnie walka z Parrem. Jestem ciekawy tej walki. John jest legendą Muay Thai i walka z takim zawodnikiem jest zawsze ciekawa. Myślę, że będzie to naprawdę ekscytujący pojedynek. Obaj mamy parę asów w rękawie i z pewnością różnica naszych stylów walki pozwoli nam stworzyć niesamowite widowisko. Cieszę się, że będę częścią wchodzenia ONE Championship na amerykański rynek. Wcześniej walczyłem dla Glory, które też było pokazywane w USA i cieszę się, że znów będę mógł się pokazać przed amerykańską publicznością. Co ciekawe walka nie będzie transmitowana na żywo. Będziemy walczyć za zamkniętymi drzwiami, pojedynek zostanie zarejestrowany i pokazany w amerykańskiej telewizji z odtworzenia. Jeśli ujawnię wynik starcia to zostanę ukarany na kwotę miliona dolarów. Także o wyniku walki dowiecie się oglądając galę. – skwitował Holzken.

Holender stoczył w ONE Championship pięć pojedynków. W dwóch pierwszych walkach pokonał Cosmo Alexandre i Mustaphę Haidę. Następnie dwukrotnie zmierzył się z Regianem Eerselem o pas mistrza ONE Super Series na zasadach kickboxingu w wadze półśredniej. Obie potyczki zakończyły się porażkami Holzkena. Po raz ostatni były mistrz Glory wystąpił w ringu na ONE Championship: Big Bang 2 w grudniu zeszłego roku. Podczas wspomnianej gali zastopował już w pierwszej rundzie Elliota Comptona z Australii. Nadchodząca walka z Parrem będzie pierwszym spotkaniem obu fighterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here