Mistrz Glory lepszy od Haraguchiego na RISE World Series 2021 in Osaka 2 (WIDEO) (WYNIKI)

0
1348

Ci którzy liczyli na wielki pojedynek, albo przynajmniej niespodziankę, musieli być zawiedzeni. Na gali RISE World Series 2021 in Osaka 2 Petchpanomrung, mistrz Glory do 65 kg wygrał z Kento Haraguchim, a walka nie zachwyciła. W Maruzen Intec Arenie zobaczyliśmy aż 17 pojedynków na karcie.

Od początku obaj zawodnicy nastawieni byli przede wszystkim na kopnięcia. Jednak od drugiej rundy Taj zaczął realizować plan polegający na jak najszybszym łapaniu klinczu i trafianiu kolanem, pozostawając przy tym niesłychanie skuteczny w obronie. Im dłużej trwała walka, tym Haraguchi był bardziej bezradny, chociaż miewał pojedyncze przebłyski (jak próba kontrującego rolling thundera przy linach). Co ciekawe, w odpowiedzi na rozmaite fajerwerki techniczne rywala, parę razy zaprezentował… axe kicka. Ostatecznie jednogłośną decyzją zawodnik z gymu Kiatmoo9 przekonał do siebie sędziów.

Bardzo szybko skończył się main event, w którym mistrz RISE Masahiko Suzuki kontrującym prawym prostym znokautował już w pierwszej rundzie Rui Ebatę.

Szaloną walkę dali mistrz DEEP KICK Kan Nakamura i promowany jako specjalista od walk ulicznych YA-MAN. Od pierwszego gongu panowie mocno ruszyli na siebie, skutkiem czego były deski zaliczone przez Nakamurę. Miał on już miękkie nogi, ale mimo przyjętych kolejnych ciosów zdołał przetrwać do końca pierwszej rundy. W drugiej zrobiło się nieco spokojniej i bardziej wyrównanie, natomiast trzecia to ukoronowanie tego szaleństwa, które widzieliśmy tego dnia w ringu. Sporo krzyku i pogoń Nakamury za tym, aby odrobić straty. Nie udało się jednak przewrócić YA-MAN-a mimo kilku mocnych, skutecznych ciosów. YA-MAN wygrał jednogłośnie.

Taiga Kawabe udanie wrócił po lipcowej porażce z Kanem Nakamurą. Młodszy z braci wygrał po trzech rundach z weteranem muay thai i byłym mistrzem Rajadamnern Genjim Umeno. Kluczem do wygranej były firmowe, agresywne ataki w półdystansie. W pierwszej rundzie nawet udało się wyliczyć rywala, chociaż ta decyzja sędziego ringowego była jednak dyskusyjna.

Podczas świetnej walki Ryoty Nakano z Masayą Jakim przy zatrzymaniu miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Ringowy zatrzymując akcję, sam stał się ofiarą Nakano, który okładał ciosami przeciwnika.

Z pozostałych walk warto zwrócić uwagę na konfrontację Kengo i Davida Chibany. 9 minut akcji i niewiele przestojów, a także instruktarz w wykonaniu Kengo, jak walczyć tyłem do lin i narożnika. Niespodziankę sprawił też dowołany za Shoę Ariiego nastoletni Riku Kazushima, który skończył Gentaro Kaia po czterech knockdownach. Mnóstwo charakteru pokazał człowiek-por, czyli Negimajin. Co prawda przegrał walkę z Yuyą, ale przyjął naprawdę mnóstwo uderzeń i do ostatniego gongu nie został nawet raz wyliczony.

W przerwie między walkami na ring wszedł Tenshin Nasukawa. Ogłosił, że jego ostatni pojedynek w kickboxingu odbędzie się na gali RISE Eldorado 2022 2 kwietnia w Tokio w Yoyogi National Gymnasium 1st. Chciałby spotkać się w rewanżowym pojedynku z Rodtangiem.

Wyniki gali RISE World Series 2021 in Osaka 2 (14 listopada 2021, Maruzen Intec Arena, Osaka):
65 kg: Petchpanomrung Kiatmoo9 pok. Kento Haraguchi przez decyzję (30:29,30:28 x2)
55 kg: Masahiko Suzuki pok. Rui Ebata przez KO 1R (prawy prosty)
63 kg: YA-MAN pok. Kan Nakamura przez decyzję (29:28 x3)
61 kg: Taiga Kawabe pok. Genji Umeno przez decyzję (30:26 x3)
70 kg: Kaito Ono pok. Masashi Nakajima przez decyzję (30:26 x3)
55 kg: Yuki Kyotani pok. Seiki Ueyama przez techniczną decyzję (rozcięcie po zderzeniu głowami w 3R, 30:29 x3)
70 kg: Yuya pok. Negimajin przez decyzję (30:27 x3)
67,5 kg: Ryota Nakano pok. Masaya Jaki przez TKO 2R (zatrzymanie sędziego)
63 kg: Yuma Yamahata pok. Shohei Asahara przez decyzję (30:29 x3)
57,5 kg: Taisei Umei pok. Shuto Miyazaki przez TKO 1R (zatrzymanie sędziego)
55 kg: Kengo pok. David Chibana przez większościową decyzję (30:29, 30:28, 29:29)
55 kg: Riku Kazushima pok. Gentaro Kai przez TKO 2R (4 knockdowny w walce)
55 kg: Ryonosuke Omori pok. Kanta Tabuchi przez większościową decyzję (30:29 x2, 29:29)
53 kg: KING Takeshi pok. Soma Tameda przez większościową decyzję (30:29 x2, 29:29)
60 kg: Taisei Iwago pok. Ryo Sato przez decyzję (30:28, 30:27 x2)
57,5 kg: Kaito Tsuzuki zremisował z Yushi (29:29 x3)
55 kg: Shoma pok. Masamitsu Kutsuwa przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here