Mistrz wrócił na drogę zwycięstwa na Colosseum Tournament 31 (WYNIKI) (WIDEO)

0
9259

W Aradzie w poniedziałek 9 kwietnia odbyła się gala Colosseum Tournament 31. W Victoria Arena nie było co prawda walk o mistrzostwo, ale za to mistrz kategorii do 77 kg, Eduard Gafencu wystąpił w main evencie, w którym znokautował Roberta Gontineaca.

Rumun po kwietniowej porażce z Joakimem Haggiem na CT 30 w Szwecji tym razem dostał rywala ze znacznie niższej półki. Zadanie zostało wykonane, bo Gontineac nie był w stanie dyktować swoich warunków. Gafencu w swoim stylu chciał jednym z mocnych ciosów posłać rywala na deski, chociaż w tej walce podszedł do przeciwnika nieco spokojniej niż w ostatnim występie. W drugiej rundzie ostatecznie hakiem na tułów udało się posłać rywala na deski.

Wywodzący się z kontaktowego karate, były pretendent do pasa CT, Gabriel Bozan świetnie poradził sobie z Cosminem Madalinem Grosu. W pierwszej rundzie przeciwnik mocno parł do przodu, ale mający znaczną przewagę warunków Bozan świetnie pracował na nogach i trafiał. Grosu w drugiej rundzie natomiast stanął. Teraz to jego oponent przejął inicjatywę, do tego stopnia, że zaraz przed rozpoczęciem trzeciego starcia, z narożnika Grosu poleciał ręcznik.

Bardzo efektowna była pierwsza połowa gali. Jeden z najciekawszych fajterów do 70 kg w Rumunii, Darius Argyo odniósł kolejną wygraną, tym razem większościowo z Constantinem Holdurem. Świetną walkę dali Ruben Onisor i Adin Panaite, nie szczędząc sobie mocnych wymian. Ostatecznie w trzeciej rundzie Onisor skończył robotę prawym sierpem.

Najlepszą walką była konfrontacja Valentina Mavrodina i Alexandru Popescu. Niesamowite tempo, obie strony nastawione, aby nokautować, no i zakończenie przed czasem. Górą był Mavrodin, który okazał się być bardziej wszechstronny, a także wykorzystał sytuację, kiedy rywal się odwrócił, po raz pierwszy powodując liczenie, które zapoczątkowało kłopoty Popescu.

Wyniki gali Colosseum Tournament 31 (9 maja 2022, Victoria Arena, Arad):
77 kg: Eduard Gafencu pok. Robert Gontineac przez KO 2R (hak na wątrobę)
77 kg: Alexandru Amaritei pok. Anghel Cardos przez jednogłośną decyzję
+95 kg: Ilie Brancu pok. Sebastian Lutaniuc przez jednogłośną decyzję
70 kg: Gabriel Bozan pok. Cosmin Madalin Grosu przez TKO 3R (ręcznik z narożnika)
70 kg: Darius Argyo pok. Constantin Holdur przez większościową decyzję
61 kg: Ruben Onisor pok. Adin Panaite przez KO 3R (prawy sierp)
65 kg: Valentin Mavrodin pok. Alexandru Popescu przez TKO 2R (przerwanie sędziego)
61 kg: Claudiu Brila pok. Stefan Druja przez niejednogłośną decyzję (ExR)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here