Mo Touchassie z nokautem, niesamowita walka Fosa i Abdulahada na Enfusion 105 (WYNIKI)

0
1753

Pierwszy event Enfusion w 2022 roku odbył się w Alkmaar. Enfusion 105 w Sporthal de Mijse walką wieczoru był występ Mohammeda Touchassiego, który w swoim szóstym kolejnym występie wygrał przed czasem. Tym razem jego przeciwnikiem był Bilal Bakhouche-Cherouf.

Francuz wszedł na kartę w tygodniu poprzedzającym event i zastąpił Węgra Dominika Bereczkiego. Zdobywca pasów ME WKU i inter WBC w drugiej rundzie jednak wylądował na deskach po ciosach na tułów Marokańczyka. Touchassie imponował agresją i szybkością zadawanych uderzeń.

Nie udało się zrewanżować Samowi Tevette za porażkę z 2021 roku Nidalowi Bchiriemu. Pojedynek wyglądał bardzo podobnie jak ich pierwsze starcie z Enfusion 101. Marokańczyk był bardziej aktywny i to zapewniło mu triumf w co-main evencie gali.

Warto wspomnieć o niesamowitej konfrontacji z udziałem Brandona Fosa i Amiera Abdulahada. Najpierw w 1. rundzie po wymianie, na deskach wylądował Fos. Jeden z sierpowych Egipcjanina spadł na szczękę i spowodował liczenie, chociaż początkowo wydawało się, że jest już po walce. Podopieczny Deysa Mungry jednak powrócił i w drugiej rundzie po jednym z błyskawicznych sierpów także posłał przeciwnika na deski. Trzecie starcie było więc decydujące. Po zażartej rywalizacji sędziowie jednogłośnie wskazali reprezentanta wysp Curacao.

Wygraną odniósł także Mory Kromah, który wszedł również niedługo przed galą, ale jego rywal Yasin Guren przyjął ofertę walki dopiero we wtorek-środę. Był to rewanż za pojedynek z zeszłego roku i półfinał turnieju ECE, kiedy Kromah rozciął kolanem przeciwnika. Liberyjczyk wyglądał dobrze przez pierwszą rundę, ale im dłużej ona trwała, tym gorzej wyglądał. W trzeciej odsłonie Kromah nie miał kompletnie sił, ale zdołał dowieźć wygraną do końca, chociaż jeden z sędziów dał wygraną Gurenowi.

Do zabawnej sytuacji doszło przed pojedynkiem Jimmy’ego Livinusa z Chahidem Chaquibim. Holender wszedł w popularnych w ostatnich latach wśród zawodników długich legginsach. Gdy był już w ringu okazało się, że… Enfusion od tego roku zabroniło tego typu ubioru. Z racji że nie było spodenek zastępczych, sędzia ringowy po prostu nożyczkami skrócił spodnie Livinusowi. Nie wpłynęło to na jego formę, bowiem po dwóch kolanach na korpus znokautował Marokańczyka.

Wyniki gali Enfusion 105 (26 marca 2022, Sporthal de Mijse, Alkmaar):
77 kg: Mohammed Touchassie pok. Bilal Bakhouche-Chareuf przez KO 2R (ciosy na tułów)
+93 kg: Nidal Bchiri pok. Sam Tevette przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Brandon Fos pok. Amier Abdulahad przez jednogłośną decyzję
+93 kg: Mory Kromah pok. Yasin Guren przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Darryl Verdonk pok. Vaggelis Sumpakas przez TKO 1R (zatrzymanie sędziego)
77 kg: Youssef Madi pok. Jimmy van Kuijeren przez jednogłośną decyzję

Enfusion Talents:
70 kg: Jordy Laret pok. Thommy Schonis przez jednogłośną decyzję
+93 kg: Jimmy Livinus pok. Chahid Chaquibi przez KO 1R (kolano na tułów)
70 kg: Ismael Ouzgni pok. Damien Delgado przez jednogłośną decyzję
70 kg: Robin Gillebaard pok. Samed Stokey przez TKO 2R (ciosy)
77 kg: Frank Rubanguka pok. Ayoub Yagkoubi przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here