Mocny finisz roku K-1 w Tokio

0
970

K-1 ogłosiło swoją ostatnią galę w roku 2020. 13 grudnia w Ryogoku Kokugikan w Tokio zobaczymy szesnaście pojedynków, w tym konfrontację o pas do 62,5 kg między Kentą Hayashim a Gonnaparem. Zobaczymy też kilka innych ciekawych nazwisk jak Minoru Kimura, Kizaemon Saiga czy Tetsuya Yamato.

PEŁNA ROZPISKA I INFORMACJE O GALI K-1 WORLD GP 2020 – TOKYO

Kenta Hayashi będzie bronić swojego pasa w walce z Gonnaparem. Hayashi to zwycięzca ośmioosobowego turnieju w grudniu 2018. Dzięki temu na gali K’FESTA 2 mógł zmierzyć się o pas z Koyą Urabe, którego pokonał po czterech twardych rundach. Od tamtej pory już nie stawał w obronie tytułu, rywalizując tylko w superfightach. W ostatnim pojedynku niespodziewanie przegrał z Asahisą Taio na marcowym K’FESTA 3. Trenujący w Weerasakreck Gym w Tokio Gonnapar jest mistrzem tej kategorii w Krush. Taj zdobył mistrzostwo w 2018 roku z Daizo Sasakim i potem trzykrotnie je bronił.

Mistrz do 57,5 kg Yuta Murakoshi kolejny raz nie będzie rywalizował o swój pas, tylko wystąpi w wyższej kategorii. Po porażkach z Takeru i Leoną Pettasem tym razem Murakoshi dostanie nieco łatwiejszego rywala. Zmierzy się z Naokim Yamamoto, który do tej pory bił się głównie w Krush. Z bardziej znanymi rywalami jak Masanobu Goshu, Pettas, czy Taio Asahisa, przegrywał i teraz też nie będzie faworytem.

Do akcji po dłuższej przerwie wraca Ryusei Ashizawa. Eskcentryczny fajter w październiku stoczył trzy walki z… sześcioma rywalami. Podczas pokazowego PPV w ten sam dzień co RISE, Ashizawa poradził sobie w tych specyficznych warunkach, a teraz czas na prawdziwy pojedynek. Po drugiej stronie ringu stanie Kotaro Shimano, który jest byłym mistrzem Krush w wadze do 60 kg.

Wcześniej zapowiadano, że Minoru Kimura mistrz limitu do 70 kg i zwycięzca turnieju na K’FESTA 3 stanie w obronie tytułu, ale ostatecznie skończyło się na superfighcie. Przeciwnikiem będzie Abiral Ghimire. „Himalayan Cheetah” to kickbokserski mistrz HEAT w tej kategorii i trenujący w nastawionym pod MMA Shimura Dojo.

Kizaemon Saiga wraca po wielu latach do K-1. Co prawda na wrześniowej gali stanał naprzeciw Takeru ale pokazowo, w ochraniaczach na nogi. Teraz jego przeciwnikiem będzie były posiadacz pasa K-1 do 60 kg i były pretendent do 57,5 kg Hirotaka Urabe. Saiga jeszcze jako nastolatek bardzo dobrze radził sobie w młodzieżowej odnodze „starego” K-1. Później starty w kickboxingu przeplatał rywalizacją w MMA, toczył także pojedynki dla RIZIN.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku były mistrz K-1 i WBC MT Tetsuya Yamato skrzyżuje rękawice z mistrzem Krush do 65 kg Daizo Sasakim. Poza tym posiadacz pasa Krush w najniższym limicie (-53 kg) Gunji Taito będzie bić się z mistrzem BigBang i wielokrotnym uczestnikiem gal Krush Yusho Kamemoto. Długiej przerwy od startów nie będzie miał Hiromi Wajima. Finalista turnieju -70 kg z K’FESTA 3 po pokonaniu Rasesasinga we wrześniu, tym razem powalczy z pochodzącym z południa Japonii Yuheim Fujioką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here