Mocno obsadzone turnieje lethwei i muay thai na gali A1 6 w Pleszewie

0
1710

To najciekawsze turnieje w Polsce od paru lat. Organizacja A1 ogłosiła pełną obsadę ośmioosobowych drabinek do 71 kg w muay thai i debiutującym w Polsce lethwei. Runda ćwierćfinałowa odbędzie się na gali A1 6, 8 maja w Pleszewie.

Już wcześniej informowaliśmy o walce wieczoru, w której o pas A1 do 95 kg zmierzą się Mateusz Duczmal i Ivan Bartek. Równie interesujące będą również pierwsze pojedynki turniejowe w MT i lethwei, bo obsada jest mocna. Drabinka będzie miała postać grand prix, a więc każda faza dziać będzie się na oddzielnym evencie. Finały zostały zaplanowane na dystansie pięciorundowym, wcześniejsze etapy to pojedynki trzyrundowe. Całość powinna rozstrzygnąć się na przestrzeni kilku miesięcy. Polska będzie jednym z pierwszych dziesięciu krajów na świecie, w którym odbędą się zawodowe walki w boksie birmańskim.

W lethwei największym faworytem będzie były mistrz World Lethwei Championship i zawodnik Glory Artur Saładiak. „Sałder” bił się w WLC od pierwszych gal, a w czerwcu 2018 zdobył pas pokonując Saw Ba Oo. Tytuł stracił rok później przegrywając z Saszą Moisą. W Glory przegrał z Władem Tuinowem i Guerrikiem Billetem. Do tego doszła porażka o pas KGP Jackiem Cooperem. W Pleszewie Artur po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Zmierzy się on z mistrzem Anglii WBC MT Tobym Bindonem. Anglik na początku 2020 roku podpisał kontrakt z WLC, ale z powodu pandemii nie był w stanie zadebiutować.

Wieloletni reprezentant Polski na MŚ IFMA i były fajter DSF Cezary Zugaj jr zmierzy się ze znanym z HFO Michalem Kosikiem. Zawodnik z Banskiej Bystrzycy we wrześniu 2020 przegrał przez TKO z Patrykiem Radoniem na gali HFO: Solpark. Kosik ma też w dorobku pojedynek w boksie birmańskim, który stoczył na Wyspach Brytyjskich.

W Pleszewie pojawi się również założyciel klubu Artfight Rafał Antończak. Rzeszowianin to mistrz Polski pro-am MT ISKA, amatorski wicemistrz świata K-1 ISKA, a także mistrz świata WFMC. Jego przeciwnikiem będzie Stefan Sipos, który bił się na pierwszej słowackiej gali King of Kings. W listopadzie 2018 przegrał przez nokaut z Jakubem Sloviakiem.

Weteran i jeden z pionierów MT w Polsce Filip Rządek dołoży zawodową walkę w kolejnej formule w swojej długiej karierze. Po pojedynkach na KoK tym razem zmierzy się z Garikiem Dawtianem. Rosjanin ma na koncie pojedynki w Tatneft Cup i Belarussian FC, gdzie mierzył się z innym znanym z KoK fajterem, Robertem Ismailem.

W turnieju muay thai jest równie interesująco. Amatorski mistrz świata WKF i ISKA oraz zdobywca pasa interkontynentalnego WKU Bartosz Botwina wraca po siedmiu latach do walk w Polsce. Przez wiele lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie między innymi wbił się w karcie przedwstępnej na Glory w Nowym Jorku. Obecnie przygotowuje się w warszawskim klubie Uniq. Jego przeciwnikiem jest czołowy fajter King of Kings do 71 kg Mindaugas Narauskas. Litwin z Kowna w 2019 roku był pretendentem do tytułu KoK, a w ostatniej walce, w lutym 2021, zremisował z Mateuszem Rajewskim na KoK Classic 5.

W jednym z ćwierćfinałów zobaczymy też Stepana Gubę, który wielokrotnie rywalizował w Tajlandii, m.in. w MAX MT. W 2020 roku fajter z Ołomuńca wystąpił również w turnieju Oktagon Underground. We wrześniu 2020 pokonał Mateusza Janika na gali Gladiator CF w swoim rodzinnym mieście. Po drugiej stronie ringu stanie Bryton Joao Mabel. Francuz w przeszłości rywalizował o pas mistrza Europy MTA z Władem Tuinowem.

Patryk Magnucki walczył wcześniej już w KoK na Słowacji, a także jest medalistą mistrzostw Polski MT i pretendentem do tytułu zawodowego MP ISKA. W 2019 roku na Sharks Attack 3 Magnucki przegrał decyzją z doświadczonym Rafałem Kosiarskim. Przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie reprezentujący Jetsaam Gym Brno, dwukrotny amatorski mistrz Czech MT Ondrej Macek.

W ostatniej parze wystąpi Arkadiusz Krupa. Wielokrotny reprezentant Polski na MŚ IFMA, gdzie walczył m.in. z Sorgrawem. Fajter Thai Gym Tarnów jako zawodowiec rywalizował też w DSF, TBC, czy MFC. Rywal to Artem Woskobojnikow. Białorusin zastąpił pochodzącego z Kaliningradu Wadima Sirotkina. Fajter z Grodna wielokrotnie w przeszłości spotykał się w ringu z Polakami i ich pokonywał, m.in. Bartosza Botwinę. W grudniu 2019 na Wirtuoz Challenge 4 w Wolbórzu przegrał decyzją z Patrykiem Radoniem.

Galę będzie można oglądać w PPV TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here