Mocno obsadzone turnieje RISE rozpoczną się w kwietniu

0
1500

RISE ogłosiło obsadę i ćwierćfinałowe pary dwóch tegorocznych turniejów, które będą miały miejsce w tym roku na flagowych galach RISE World/Asia Series. Jeden z dwóch największych kickbokserskich promotorów w Japonii tym razem zrobi GP w kategoriach -63 kg i -55 kg. Pierwsza runda 12 kwietnia w Osace, w hali Edion Arena.

W limicie do 63 kg w pierwszym ćwierćfinale zobaczymy Boldbaatara Altandulguuna i Istvana Stefana Korodiego. Mongoł to zawodnik, którego można oglądać w Japonii od jakiegoś czasu, głównie na galach Shoot Boxingu i KNOCK OUT. Zawodnik z Mandala Fighting Gym słynie z mocnej prawej ręki. Jego rywal to Rumun węgierskiego pochodzenia, który jako nastolatek wyemigrował do Irlandii, gdzie nauczył się muay thai. Bił się na stadionie Lumpinee, także na Yokkao (remis z mistrzem Europy WBC Spencerem Brownem), czy polsko-irlandzkiej organizacji Cage Ring Championship, gdzie w 2018 roku pokonał Kamila Mateję z Rebelii Kartuzy. Obecnie Korodi trenuje w klubie Saenchaia.

Druga para ćwierćfinałowa to konfrontacja Naokiego z Janem Kaffą. Japończyk zapewnił sobie udział po zwycięstwie w czteroosobowym turnieju na RISE 136 w styczniu, obie walki kończąc przed czasem. Kaffa to natomiast mistrz niemieckiej organizacji Mix Fight Championship, jeden z najciekawszych europejskich zawodników w niskich kategoriach wagowych, słynący z agresywnego stylu i mocnego ciosu. Holender trenuje w ARJ Trainingen w Hadze między innymi z mistrzem ONE Championship Regianem Eerselem.

Trzeci pojedynek to rewelacyjnie zapowiadające się starcie Taiju Shiratoriego z Nuenglanlekiem. Shiratori to zwycięzca zeszłorocznego GP do 61 kg, które przeszedł w świetnym stylu, w finale rozprawiając się z Genjim Umeno. W ostatniej walce podopieczny Hiroyukiego Nasukawy z Teppen Gym pokonał na RIZIN.20 w sylwestra w rewanżu Taigę Kawabe po rozcięciu kolanem. Jest kolegą klubowym Tenshina Nasukawy. Taj to z kolei uczestnik walk wieczoru na Lumpinee i Rajadamnern, a także numer jeden w rankingach obu stadionów (na Lumpinee do 130, a na Raja do 140 funtów).

W ostatnim starciu 1/4 finału zobaczymy w ringu mistrza RISE Kento Haraguchiego i Chadda Collinsa. Haraguchi na RISE 136 w styczniu zdobył pas -63 kg po znokautowaniu Hidekiego Sasakiego. To zawodnik o backgroundzie kontaktowego karate, który w 2018 wygrał czteroosobowy turniej eliminacyjny do niedoszłego kickbokserskiego GP RIZIN. W zamian na RIZIN.13 dał świetny, remisowy pojedynek z Taigą. Od tamtej pory zanotował 6 wygranych z rzędu. Collins to z kolei doświadczony zawodnik MT, który jest mistrzem Australii WKN, a w ciągu drugiej połowy 2019 roku… przegrał trzy walki o pasy: WBC MT, Lumpinee i WMC. Rywalizował także na Rajadamnern, Topkingu, Shoot Boxingu, KNOCK OUT oraz na galach Muay Xtreme, rozgrywanych w małych rękawicach.

Druga drabinka to azjatycki turniej w limicie do 55 kg. Zwycięzca dostanie pojedynek z Tenshinem Nasukawą. W pierwszym ćwierćfinale zobaczymy Liu Chenga i Brodiego Staldera. Stalder walczył głównie w Australii, a na koncie ma m.in. nokaut na gali Caged Muay Thai, a więc organizacji Johna Wayne’a Parra, która była jednym z prekursorów pojedynków stójkowych w małych rękawicach.

Drugi ćwierćfinał to starcie Shiro i Mehrdada Sayadiego. Japończyk w zeszłym roku doszedł do finału GP w limicie do 57 kg, gdzie przegrał decyzją z Tenshinem Nasukawą. W półfinale natomiast wygrał kontrowersyjną decyzją z numerem jeden rankingu Rajadamnern Rungkitem. Matsumoto to również posiadacz tytułu ISKA. Irańczyk to natomiast specjalista od MT, który notował pojedynki na galach MT Super Champ.

Trzeci pojedynek 1/4 finału to starcie Fritza Biagtana z Pajanchaiem. Filipińczyk najbardziej znany jest z przegranego pojedynku z Tenshinem Nasukawą na kwietniowym RIZIN.15, gdzie nie za bardzo miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. To także mistrz swojego kraju organizacji WBC MT. Pajanchai jest natomiast mistrzem stadionów Raja i Lumpinee, oraz podopiecznym Saenchaia.

Ostatnia walka to konfrontacja Channa Khema z Kambodży, który jest zawodnikiem muay thai z Masahiko Suzukim, mistrzem RISE do 55 kg. Japończyk jest również posiadaczem pasa WBC MT Japan i DEEP KICK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here