Mory Kromah wygrał turniej wagi ciężkiej na ECE 05 (WYNIKI)

0
852

W piątek 16 lipca odbyła się trzecia gala Enfusion w trzy tygodnie. Na Enfusion Cage Events 05 w Alkmaar miał mieć miejsce turniej w kategorii powyżej 93 kg na zasadach xtreme stand-up. Ostatecznie jednak wszystkie stójkowe pojedynki odbyły się na normalnych kickbokserskich zasadach. Czteroosobowy turniej wygrał Mory Kromah z Liberii.

Reprezentant Siam Gym w pierwszym pojedynku po rozcięciu pokonał Yasina Gurena, a w finale wygrał decyzją z Chahidem Chaquibim. Kromah jeszcze w 2020 roku rywalizował w limicie… 85 kg! Jedynym naturalnym ciężkim z tego B-klasowego turnieju był właśnie Chaquibi.

Parę słów odnośnie komplikacji towarzyszących gali. Komisja sankcjonująca sporty walki w Holandii zabroniła organizatorom pojedynków stójkowych w małych rękawicach na wzór Shoot Boxingu, gdyż… nie sankcjonuje takiego sportu jak „xtreme stand-up”. Dlatego wszyscy zawodnicy wystąpili w regularnych kickbokserskich pojedynkach w 10-uncjowych rękawicach bokserskich.

Świetne wejście zanotował Amir Al Amir. Trenujący w Niemczech Irakijczyk w ciągu dwóch tygodni zanotował kolejny nokaut w 1 rundzie. Tym razem podopieczny Waldemara Vogela posłał na deski Mourada Robio z SB Gym.

W walce wieczoru przeniesionej ze środka karty, ze względu na wypadnięcie w ostatniej chwili main eventu (Nabil Haryouli vs. Juan Javier Barragan w MMA), Kevin Tariq Osaro po trzech rundach pokonał fajtera MMA Łazara Todewa. Bułgar mocno postawił się rywalowi, krótkimi kombinacjami mocno punktując go w pierwszej rundzie. Trenujący w Mike’s Gym Osaro w drugiej odsłonie odmienił mocno obraz walki, gdy w kontrze na atak prawą ręką trafił kopnięciem w głowę. Todew został wyliczony, ale dotrwał do końca walki. Ostatecznie jednak decyzją zwyciężył Nigeryjczyk.

Kolejne gale Enfusion na początku września (ECE 06 3.9, a Enfusion 102 5.9).

Wyniki gali ECE 05 (16 lipca, Alkmaar):
+93 kg: Kevin Tariq Osaro pok. Łazar Todew przez decyzję
+93 kg: Mory Kromah pok. Chahid Chaquibi przez decyzję – finał turnieju
66 kg: Fawad Faghiri pok. Maynard van Laer przez decyzję – MMA
77 kg: Hafid Abdel pok. Damian Ori przez decyzję
84 kg: Amir Al Amir pok. Mourad Robio przez KO 1R (ciosy sierpowe)
+93 kg: Chahid Chaquibi pok. Latrell Ceeder przez decyzję – półfinał turnieju
+93 kg: Mory Kromah pok. Yasin Guren przez TKO 2R (rozcięcie) – półfinał turnieju
ECE Rookies:
77 kg: Billal Hamdoud pok. Jay Jay Morris przez decyzję
77 kg: Milton Dokman pok. Barry van Diemen przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here