MP low kick 2020: Legion Głogów najlepszym klubem

0
1925

W niedzielę, 20 września zakończyły się mistrzostwa Polski PZKB w formule low kick. Podczas imprezy organizowanej przez klub Dragon Starachowice zobaczyliśmy ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepszymi fighterami imprezy zostali: Natalia Panas z warszawskiej Palestry oraz Eliasz Jankowski z Olimpu Legnica. Rywalizację klubową zwyciężył prowadzony przez Macieja Domińczaka klub Legion Głogów.

Kickboxerki rywalizowały w siedmiu kategoriach wagowych. W dywizji powyżej 70 kg triumfowała podopieczna Łukasza Roli, Natalia Panas. Trenująca w stolicy zawodniczka stoczyła dwie walki. Najpierw pokonała Izę Wołoch z Kickboxing Team Sejny, a następnie Ewę Kauch z Armii Polkowice a w finale.

Doskonałą formą popisała się już multimedalistka imprez krajowych i międzynarodowych, Kamila Bałanda. Podopieczna Bogdana Bliźniaka z klubu Champion Gdańsk w drodze po złoto rozprawiła się z Weroniką Walczak z Prosny Kalisz, a w finale odprawiła z kwitkiem Małgorzatę Tkocz ze Spartana Knurów. Tym samym fighterka z trójmiasta pokazała, że nie zamierza ustępować miejsca młodszym wojowniczkom.

Jedna walka wystarczyła rozstawionej Poli Rogali do zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski. Reprezentantka warszawskiego AWFu pokonała Maję Staruch z LZS Poprawa Siedlików zdobywając koronę w limicie do 65 kg. Wcześniej zawodniczka Radosława Radomskiego rozprawiła się z Weroniką Kukuczką z NKSW Nowy Targ. Była to najmniej licznie obsadzona kategoria wagowa u kobiet.

Siedem zawodniczek stanęło do rywalizacji w wadze do 60 kg, a najlepsza wśród nich okazała się Paulina Saczuk z AZS AWF Warszawa. Reprezentantka klubu ze stolicy w pierwszej walce pokonała Justynę Kulińską z Knockout Fight Club Gdańsk. W półfinale rozprawiła się z weteranką DSF Kickboxing Challenge, Sylwią Kaliś z LKSW Tajfun Legionowo. W finale Saczuk jednogłośnie pokonała Natalię Stelmowską z Ringu Kraków. W tej wadze walczyła również zwyciężczyni walki z gali HFO: Solpark, Martyna Kot, która poległa w pierwszym starciu z zawodniczką UKS Sanda Płock, Agatą Fijałkowską.

W wadze do 56 kg najlepsza okazała się zawodniczka warszawskiego Uniq Fight Club, Marta Kasperska. Co ciekawe razem z Anną Płusą zamknęły kategorię jako dwie podopieczne braci Paczuskich. W rywalizacji o tytuł w tym limicie brało udział osiem zawodniczek, a brązowe medale padły łupem Anety Święch z KO Team Otwock oraz Magdaleny Niemyjskiej z Golden Dragon Bydgoszcz.

W wadze do 52 kg najlepsza okazała się zawodniczka FEN, Barbara Nalepka. Doświadczona zawodniczka MMA i kickboxingu pozostawiła w pokonanym polu Magdalenę Kaczor z Pretorium Poznań. Na podium obok dwóch finalistek stanęły jeszcze: Katarzyna Szaniawska z Fightera Nowa Sól i Weronika Niedziałek z Gladiatora Siedlce.

W najlżejszej kategorii kobiet, do 48 kg Olimpia Podolska z Watahy Pruszcz Gdański okazała się być lepsza w finale od Pauliny Ilnickiej reprezentującej Fighter Nowa Sól. Brązowe medale zdobyły Kamila Gołębiewska z Fight Club Radzymin oraz Katarzyna Kiszewska z Paco Team Mysłowice. Poza podium znalazła się reprezentantka Viktorii Szydłowiec, Marlena Tomczyk.

Mężczyźni rywalizowali od kategorii do 54 kg. W tej wadze najlepszy okazał się podwójny mistrz Warszawy w K-1, Dawid Mańkowski. Zawodnik i trener Uniq Fight Club w tym roku miał rywali i pozostawił w pokonanym polu Piotra Woźniaka z KS Sporty Walki Piła i Tomasza Wojtaka z TSW Wisła Kraków.

W wadze do 57 kg najlepszy był Piotr Stępień z MUKSW FF Sport Opoczno. W finale zawodnik z województwa łódzkiego pokonał Patryka Bańbułę z Paco Team. Brązowe medale przypadły Pawłowi Grzebieniewskiemu z Kickboxing Team Sejny i Cezaremu Osiełowi z SK Kickboxing Politechnika Lubelska. Poza podium znalazł się uczestnik gali HFO: Solpark, Damian Roll z Tom Center Piotrków Trybunalski.

Doświadczony w startach zawodowych, Dominik Tomica zgodnie z przewidywaniami zwyciężył w kategorii do 60 kg. Podopieczny Witolda Kostki z Paco Team Mysłowice w finale rozprawił się z Wojciechem Urbanowiczem z Pretorium Poznań. Weteran DSF Kickboxing Challenge w półfinale pokonał Dominika Tomporowskiego z LKSW Tajfun Legionowo. Drugi brązowy medal padł łupem Roberta Gosza z Rebelii Kartuzy.

W wadze 63,5 kg już w pierwszej walce doszło do małej sensacji. Faworyt do złota, Bartosz Hassa z Fightera Nowa Sól przegrał z późniejszym mistrzem, Mariuszem Lachem. W pierwszych walkach odpadli również doświadczeni na ringach zawodowych: Dominik Matusz z Oświęcimskiego Klubu Karate oraz mistrz Polski PZKB, Adrian Gunia z Dragona Starachowice. Srebro padło łupem Jakuba Tymińskiego z Huntera Bydgoszcz, a brązowe medale wywalczyli Hubert Śledź z Fight Club Boxer Siedlce i Robert Soboń z SKK Kielce.

Weteran, Eliasz Jankowski zgodnie z przewidywaniami został mistrzem w wadze do 67 kg. Podopieczny Zbigniewa Prycha pozostawił w pokonanym polu młodszych rywali udowadniając, że wciąż jest królem w tej wadze. Srebrny medal padł łupem Kacpra Adamczewskiego z Gym Fight Wrocław, a brązowe medale podzielili między siebie: Dionizy Warszczuk z Knockoutu Zielona Góra i Filip Szostak z TSW Wisła Kraków. Poza podium znalazł się min. mistrz Warszawy w K-1, Daniel Fabiszewski z Uniq Fight Club.

Tradycyjnie mocno obsadzoną kategorią okazała się waga do 71 kg. Złoto padło łupem Kamila Mateji z Rebelii Kartuzy, który pokonał weterana ringów zawodowych, Rafała Kosiarskiego z Fightera Nowa Sól. Brązowe medale wywalczyli: Dominik Lachcik z CAF Rzeszów oraz mistrz Polski PZKB, Kamil Rościński z Samuraja Sanok. Poza podium znaleźli się Dawid Kleinert z Prosny Kalisz i Norbert Flis z lubelskiego Fight Gymu. Stawkę zawodników uzupełnili Jakub Wilowski z Pretorium Poznań i Krzysztof Bruliński z Ninja Academy Warszawa.

W wadze do 75 kg swoją klasę potwierdził podopieczny Łukasza Rambalskiego, Damian Piskorz. Zawodnik Huntera Bydgoszcz w ćwierćfinale odprawił byłego pretendenta do pasa DSF Kickboxing Challenge, Piotra Sokoła. W półfinale wypunktował Konrada Olszewskiego z Gym Fight Wrocław. Trzeciej walki nie było, bowiem zawodnik Armii Polkowice, Jakub Rymarowicz nie wyszedł do finału. Podium zamknął Adam Kryszewski z Rebelii Kartuzy. W ćwierćfinale odpadł również mistrz Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów, Marcel Gielezy z Iron Gym Wrocław.

Powracający do rywalizacji Maksymilian Bratkowicz zdobył srebrny medal w wadze do 81 kg. Podopieczny Rafała Petertila w finale musiał uznać wyższość Dominika Kalety z SKK Kielce, który przeszedł przez turniej pokonując Huberta Paradowskiego, Szymona Maja, Aleksandra Farnika oraz Piotra Smoczyńskiego. Brązowe medale zdobyli Hubert Paradowski ze Smoka Toruń i Dominik Cinal. Poza podium znalazł się m. in. Alan Kalski z Fight Gym Gdynia.

Ciasno było również w wadze do 86 kg. Uznany najlepszym zawodowcem 2019 roku przez PZKB, Kacper Frątczak z Knockoutu Zielona Góra pokonał weterana Wirtuoz Challenge i HFO, Tomasza Koniecznego z CAF Rzeszów. Brązowe medale wywalczyli: zawodnik KSW, Łukasz Bieńkowski z LKSW Tajfun Legionowo oraz Mateusz Kopeć z Paco Team Katowice.

Złoto w kategorii do 91 kg padło łupem utytułowanego juniora, Dominika Grzędy. Wychowanek Andrzeja Garbaczewskiego z Fight Club Boxer Siedlce wygrał trzy walki po złoto. W finale rozprawił się z Arturem Wziatkiem z Dragona Starachowice, a w półfinale pokonał Macieja Kubickiego z SKK Kielce. Drugi brązowy medal padł łupem mistrza DSF Kickboxing Challenge, niepokonanego od 14-stu walk zawodowych, Kamila Jenela z Paco Team. Zawodnik z Rudy Śląskiej nie wyszedł do półfinału z Wziątkiem, wcześniej wygrywając przedwalkę przez poddanie narożnika i stopując w pierwszej rundzie Piotra de Ramera.

W najcięższej kategorii najlepszy był Robert Dochód z Kickboxing Team Sejny. Zawodnik z Podlasia pokonał w finale Dawida Czyżewskiego. Brązowe medale wywalczyli: Andrzej Jaroszuk ze Sparta Gym Warszawa i Mateusz Urbaś z NKSW Nowy Targ.

Podczas imprezy w Starachowicach miał miejsce również przykry incydent. Jeden z zawodników NKSW Nowy Targ doznał urazu głowy i musiał się wybrać do pobliskiego szpitala. Niestety dla podopiecznego Wojciecha Hołego odmówiono mu pomocy tłumacząc, że trwa rejestracja pacjentów covidowych. O calej sprawie dowiedzieliśmy się z fanpage’a nowotarskiego klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here