Muay R1 planuje walkę Rodtang vs Sangmanee

0
1101

W poniedziałek miała miejsce pierwsza gala nowej grupy promującej Muay Thai, Muay R1. W walce wieczoru wydarzenia rozgrywanego na World Siam Stadium zobaczyliśmy potyczkę pomiędzy gwiazdami. Walka pomiędzy mistrzem ONE Championship, Rodtangiem Jitmuangnonem i byłym mistrzem stadionu Lumpinee, Gaonarem P.K. SaenchaiMuayThaiGymem. Teraz jest plan na kolejne hitowe starcie.

Organizacja ma zamiar zestawić poniedziałkowego zwycięzcę ze znanym z ONE Championship, Sangmanee. Nie jest jeszcze wiadomo kiedy miałoby dojść do tego ciekawego zestawienia w Muay Thai. Jak na razie szefowie organizacji Muay R1 otwarcie mówią, że są zainteresowani doprowadzeniem do tej potyczki.

Sangmanee nie ma ostatnio najlepszej passy. Młody Taj przegrał trzy ostatnie walki. Najpierw w lutym poległ przez decyzję w starciu z Thananchaiem, w lipcu wystąpił w turnieju Muay Thai, który miał wyłonić pretendenta w wadze koguciej do pasa ONE Championship. W pierwszej walce spotkał się z Kulabdamem, który znokautował go już w pierwszej rundzie. Niecałe dwa miesiące później Sangmanee spotkał się z Tawanchaiem, z którym przegrał na kartach punktowych. Owe trzy walki przerwały passę siedmiu zwycięstw 23-latka, który od listopada zeszłego roku rywalizuje w ONE.

Rodtang Jitmuangnon to rówieśnik Sangmanee. Obecnie jest posiadaczem mistrzowskiego pasa ONE Super Series wagi muszej na zasadach Muay Thai. Tytuł wywalczył pokonując Jonathana Haggerty’ego. Później trzy razy bronił pasa: najpierw pokonał Brazylijczyka, Waltera Goncalvesa, następnie zastopował ponownie Haggerty’ego i na koniec pokonał Petchdama. W międzyczasie dwukrotnie zawalczył z Saeksanem i Ganoarem. Z tym drugim poległ na stadionie Rajadamnern w lutym tego roku, by blisko 8 miesięcy później wziąć na nim rewanż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here