Nagły atak Polaka, czyli zawodnicy z Warszawy jednak na gali KoK Classic 3

0
2224

Sytuacja pandemiczna zmienia się z tygodnia na tydzień, co ma przełożenie również na niektóre rozpiski gal. Nie inaczej jest z kolejną galą King of Kings. Na KoK Classic 3 26 września w Wilnie mieliśmy nie oglądać uczestników z Polski, ale ostatecznie Garuda Muay Thai Gym wystawi mocną reprezentację. W Wilnie, w Siemens Arenie z podopiecznych Dmitrija Kartela zobaczymy Łukasza Łęczyckiego, Huberta Dylewskiego, Filipa Rządka i Olega Mosznina. Nie będzie natomiast większości fajterów z Łotwy, która zamknęła granice.

Łukasz Łęczycki wraca do rywalizacji w kickboxingu, po profesjonalnym debucie w boksie na gali KoK Classic 2/Summer Special Edition w Kownie w sierpniu. Wówczas „Kurak” w czterorundowym pojedynku przegrał decyzją z brązowym medalistą olimpijskim Evaldasem Petrauskasem. Tym razem jego rywalem będzie wracający po rocznej nieobecności Matas Pultarazinskas. Litwin dwukrotnie zestawiany był w Wilnie z ekscentrycznym Dovydasem Rimkusem. Najpierw jednak w listopadzie zeszłego roku Pultarazinskas doznał kontuzji na zawodach MT, a następnie, w marcu 2020, galę odwołano.

Ze wspomnianym Rimkusem zmierzy się Filip Rządek. Jeden z pionierów polskiego MT nie ma szczęścia do sędziów. W listopadzie 2019 w Liptovskym Mikulasu jak i w sierpniu tego roku w Kownie przegrywał przez dyskusyjne decyzje arbitrów, zarówno punktowych jak i ringowych. Rimkus jest z jednej strony na fali, ale jak pokazał w czerwcu Daniel Szott, można dobrać u się do skóry.

Hubert Dylewski (na zdj.) po zastanawiającym remisie z Simonasem Rackauskasem w sierpniu, teraz walczyć będzie z Aurimasem Krukausasem. Litwin to przede wszystkim zawodnik MMA z amatorskimi startami w kickboxingu. W mieszanych sztukach walki znokautował go Krzysztof Gutowski.

Mistrz Białorusi w K-1 rules Oleg Mosznin najprawdopodobniej stoczy rewanż za sierpniowy pojedynek z Dovydasem Levickisem. Mieszkający w Warszawie zawodnik w Kownie zremisował ze swoim litewskim rywalem. Była to wyrównana walka, w której naprawdę trudno było punktować poszczególne rundy. Zestawienie może się jeszcze zmienić, ale na dzisiaj ustawiona jest druga walka między oboma zawodnikami.

Wszystkie kickbokserskie zestawienia odbędą się na dystansie 3×2 min w rękawicach 12OZ.

Main eventem gali w Wilnie jest pojedynek Evaldasa Petrauskasa, który powalczy o pas bałtycki Dream Boxing z 19-letnim Estończykiem Semjonem Kamaninem. Inną walką o tytuł będzie starcie w MMA do 71 kg między Osvaldasem Fedorovicem i Zygimantasem Ramaską.

Wydarzenie będzie można oglądać w sobotę na żywo od godziny 18:00 polskiego czasu na kanale Fightbox.

ROZPISKA GALI KOK CLASSIC 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here