Najlepszy kontrakt w życiu! Nieky Holzken przedłużył umowę z ONE Championship

0
1483

Jeden z najlepszych kickboxerów bez podziału na kategorie wagowe, Nieky Holzken (94-16, 1 NC, 58 KO) podpisał nowy kontrakt z organizacją ONE Championship. Holender związał się z singapurskim gigantem umową, która gwarantuje mu kilka pojedynków, w tym walkę o pas. Więcej szczegółów nie podano.

Jak do tej pory były mistrz Glory i pretendent do pasa ONE Super Series na zasadach kickboxingu stoczył w organizacji Chatriego Sityodtonga sześć pojedynków. Cztery nich zakończył wiktorią, a dwa porażkami. Dwukrotnie stawał do walki o pas i dwukrotnie musiał uznać wyższość Regiana Eersela. Trzykrotnie zastopował rywali: legendarnego zdobywcę pucharu Króla Tajlandi, Cosmo Alexandre, Australijczyka Elliota Comptona i rodaka tego ostatniego, legendę Muay Thai, Johna Wayne Parra. Podczas gali ONE Championship 90 rozprawił się z Marokańczykiem, Mustapą Haidą wygrywając jednogłośnie na punkty.

Ponadto Holzken ma doświadczenie w zawodowym boksie. 37-latek po raz ostatni zameldował się w ringu bokserskim w kwietniu 2018 roku. Pokonał wtedy na gali w Niemczech Bernarda Donfacka. Jako profesjonalny pięściarz reprezentant Niderlandów stoczył 15 walk, z czego 14 zwyciężył. Fanom szermierki na pięści dał się poznać wchodząc na zastępstwo do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze superśredniej. Spotkał się wtedy z najlepszym pięściarzem tej kategorii, Cullumem Smithem. Brytyjczyk pokonał Holzkena jednogłośną decyzją sędziów, dając sobie urwać u dwóch z nich trzy, a u jednego dwie rundy. W karierze zawodowego boksera Holender wywalczył pas mistrza Beneluksu w wadze superśredniej, który nawet raz obronił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here