Nieky Holzken chce walki z youtuberem

0
493

Były mistrz Glory, Nieky Holzken obecnie walczy w ONE Championship. Oprócz statusu jednego z najlepszych kickboxerów na świecie, Holender ma również doświadczenie w boksie zawodowym. W ostatnich dniach 'The Natural’ postanowił pozaczepiać jednego z najpopularniejszych youtuberów na świecie, Jake’a Paula proponując mu walkę pięściarską.

37-latek po raz ostatni zameldował się w ringu bokserskim w kwietniu 2018 roku. Pokonał wtedy na gali w Niemczech Bernarda Donfacka. Jako profesjonalny pięściarz reprezentant Niderlandów stoczył 15 walk, z czego 14 zwyciężył. Fanom szermierki na pięści dał się poznać wchodząc na zastępstwo do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze superśredniej. Spotkał się wtedy z najlepszym pięściarzem tej kategorii, Cullumem Smithem. Brytyjczyk pokonał Holzkena jednogłośną decyzją sędziów, dając sobie urwać u dwóch z nich trzy, a u jednego dwie rundy. W karierze zawodowego boksera Holender wywalczył pas mistrza Beneluksu w wadze superśredniej, który nawet raz obronił.

Jake Paul (4-0, 3 KO) to znany Youtuber, który dodatkowo rywalizuje w boksie zawodowym. Klasa jego przeciwników pozostawia jednak wiele do życzenia. W dwóch ostatnich pojedynkach mierzył się z byłymi mistrzami MMA, których dyscypliną bazową były zapasy. Najpierw znokautował kompletnie zielonego w temacie boksu, Bena Askrena, a w minioną niedzielę pokonał na punkty byłego czempiona UFC i Strikefoce, Tyrone’a Woodley’a. Kolejka chętnych do walki z Amerykaninem jest bardzo długa, bowiem generuje ona wypłatę życia dla każdego rywala.

Paul nie odniósł się jeszcze do wyzwania jakie rzucił mu Holzken i prawdopodobnie się do niego nie odniesie. Pojedynek z nieznanym w USA Holendrem jest dla niego mało atrakcyjny i nawet status legendy kickboxingu na świecie nie powinien zainteresować youtubera potyczką z Holzkenem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here