Niepołomicki mistrz rywalem Dominika Tomicy na MFC 19

0
952

Mistrz niepołomickiej organizacji FighTTime, Rastislav Klimacek będzie nowym rywalem Dominika Tomicy w jednej z walk na gali MFC 19. Wydarzenie zaplanowano na 2 października w Zielonej Górze. Pierwotnie rywalem podopiecznego Witolda Kostki miał być Przemysław Kacieja z SKF Boksing Zielona Góra. Transmisję z gali przeprowadzi telewizja FightBox.

Reprezentujący słowacki Victory Gym Trencin Klimacek to utytułowany zawodnik Muay Thai. Był mistrzem swojego kraju w tej dyscyplinie, a także mistrzem Słowacji w formule K-1. Będzie to dla niego drugi występ w Polsce. W październiku 2019 roku Klimacek zawalczył na gali FighTTime 19. Jego rywalem był podopieczny Marcina Tomczyka z Gymnazionu Sosnowiec, Maciej Gądek. Słowak zwyciężył w pojedynku o pas jednocześnie zostając mistrzem organizacji prowadzonej przez Arkadiusza Małka. Po blisko dwóch latach Słowak powraca na polski ring, by zmierzyć się z jednym z najlepszych zawodników w limicie do 63,5 kg.

Dominik Tomica ostatnią walkę stoczył na debiutanckiej gali Kickboxing Fight Night. Podczas legnickiego wydarzenia pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dominika Matusza z Oświecimskiego Klubu Karate. Pojedynek uznano najlepszą walką wspomnianej gali. Wcześniej Tomica rywalizował w organizacji DSF Kickboxing Challenge, gdzie wiodło mu się ze zmiennym szczęściem. Podopieczny Witolda Kostki walczył również na Silesian MMA Challenge. Pojedynek ze Słowakiem będzie dla niego debiutem w Makowski Fighting Championship.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here