Niespodzianka w turnieju, błyskawiczne backfisty i latające kolana na DFS 13 (WYNIKI) (WIDEO)

0
766

W środę 15 grudnia w Bukareszcie miała miejsce ostatnia gala kickboxingu w Rumunii w 2021 roku. Na Dynamite Fighting Show 13 poznaliśmy nowego mistrza w kategorii do 65 kg, a swój pas w wadze ciężkiej obronił Ionut Iancu. Efektownymi technikami skazywany na pożarcie Constantin Rusu zapewnił sobie zwycięstwo nad Florinem Lambagiu.

ZAPIS WIDEO ZE WSZYSTKICH WALK

Były mistrz KOK w wadze do 77 kg walczył mądrze z rywalem, który zwrotnością i stylem poruszania się przypominał czołg. Rusu nie wchodził z „Rambo” w otwarte wymiany, tylko wykorzystywał przewagę szybkości, a także wiedział kiedy wejść w klincz. Kropkę nad „i” Mołdawianin postawił dwoma obrotowymi backfistami, które mocno wstrząsnęły faworyzowanego Lambagiu. Raz zresztą Rumun został po takiej technice wyliczony przez Cezara Gheorghe.

Ionut Iancu natomiast obronił mistrzostwo wagi ciężkiej, uszkadzając nogę Stefana Latescu lowkickami na łydkę. Już po pierwszym liczeniu było widać, że rywal będzie miał duże problemy z ustaniem. Nie pomogła nawet zmiana pozycji.

Żaden z rumuńsko-mołdawskich turbotalentów, tylko weteran Adrian Maxim triumfem w czteroosobowej drabince zapewnił sobie tytuł w kategorii -65 kg. Były zawodnik Superkombat i Glory najpierw znokautował kolanem Sergheia Zanosieva, natomiast w finale po czterorundowym boju pokonał Ionuta Popę. Ten z kolei w półfinale po dyskusyjnej niejednogłośnej decyzji awansował, wygrywając z Calinem Petrisorem.

Świetny pojedynek dali Diaguely Camara i Bogdan Nastase. Francuz od drugiej rundy zaczął przejmować inicjatywę, pokazując swój background muay thai, wykorzystując całą gamę kopnięć i kolan. Właśnie kolanem Camara powalił na deski rumuńskiego pasterza, pieczętując triumf decyzją. Co należy również docenić, mistrz amerykańskiej organizacji WCK świetnie pracował nogami, bardzo często schodząc na boki i unikając szarż przeciwnika.

Zaskakująco dobrze spisał się znany z walki z Przemysławem Kierpaczem Basso Pires. Gwinejczyk nie dał sobie nic zrobić doświadczonemu Claudio Badoi, a ten jeszcze do tego pod koniec drugiej rundy uszkodził sobie lewą rękę i nie był w stanie kontynuować rywalizacji. Wygraną zanotował też Alex Bublea. Weteran muay thai i lethwei pokonał znanego z Enfusion Diogo Nevesa.

Wyniki gali Dynamite Fighting Show 13 (15 grudnia 2021, Silva Complex, Bukareszt):
+95 kg: Ionut Iancu pok. Stefan Latescu przez TKO 2R (trzy knockdowny w rundzie) – o pas
77 kg: Constantin Rusu pok. Florin Lambagiu przez jednogłośną decyzję
65 kg: Adrian Maxim pok. Ionut Popa przez jednogłośną decyzję (ExR) – finał turnieju o pas
80 kg: Diaguely Camara pok. Bogdan Nastase przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Alex Bublea pok. Diogo Neves przez jednogłośną decyzję
80 kg: Basso Pires pok. Claudiu Badoi przez TKO 2R (kontuzja ręki)
65 kg: Ionut Popa pok. Calin Petrisor przez niejednogłośną decyzję – półfinał turnieju o pas
65 kg: Adrian Maxim pok. Serghei Zanosiev przez KO 2R (kolano) – półfinał turnieju o pas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here