Night of Champions: Magdalena Kasprzyk vs Ines Calado w Szczytnej

0
2363

Jedna z najlepszych zawodniczek Muay Thai w Polsce, Magdalena Kasprzyk powróci na ring po ponad czteromiesięcznej przerwie. Podopieczna Arkadiusza Małka z klubu Target Muay Thai Niepołomice spotka się w ringu podczas gali Night of Champions z Portugalką, Ines Calado. Gala jest zaplanowana na 29 lutego w Szczytnej koło Kłodzka.

Magdalena Kasprzyk ostatni pojedynek stoczyła podczas jubileuszowej, 20. gali organizacji FighTTime w Niepołomicach. Podczas wydarzenia organizowanego przez miejscowy klub Target Muay Thai pokonała jednogłośną decyzję sędziów reprezentantkę Thai Gym Tarnów, Katarzynę Wikierak. W stawce tamtej walki znalazł się pas mistrzyni małopolskiej organizacji w formule K-1. Kasprzyk jest już doświadczoną zawodniczką jeśli chodzi o starty na galach. Walczyła min. na Ladies Fight Night 4, na której pokonała Monikę Porażyńską. W zeszłym roku doszło do rewanżu między obiema zawodniczkami na gali Time of Masters i po raz drugi lepsza okazała się zawodniczka trenująca w Niepołomicach. W 2018 roku podopieczna Arkadiusza Małka zaliczyła również walkę o tytuł mistrzyni Europy K-1 federacji ISKA w formule półzawodowej. Pojedynek jednak nie przypominał starć półzawodowych w Polsce, bowiem fighterki nie miały na sobie ochraniaczy, a jedynie rundy skrócono do dwóch minut. Starcie w niemieckim Bernhausem z reprezentującą Thaibulls Heilbronn, Ayliną Engel Polka przegrała na punkty.

Przeciwniczka Magdy, Ines Calado to mierząca 163 cm, 30-letnia reprezentanta KO Team Portugal. Fighterka trenująca w Lizbonie ma na swoim koncie bogatą karierę amatorską i solidne osiągnięcia na ringach zawodowych. Jest wielokrotną mistrzynią Portugalii w formule low kick i kick light, a także medalistką mistrzostw świata WAC, czy Irish Open organizacji WAKO. Rywalizuje również w formule Muay Thai, a jej ostatnia walka miała miejsce 14 grudnia na gali Night of Sifight 2 we Francji. Uległa wtedy na punkty reprezentantce gospodarzy, Ludivine Lasnier, stawką tamtego pojedynku był pas francuskiej organizacji. Podopieczna Goncalo Silvy zajmuje się również trenowaniem innych i prowadzi zajęcia w klubie Jazzy Fight Club w stolicy Portugalii. Prywatnie spotyka się z zawodnikiem MMA, Ederem Lopesem, który zasłynął zwycięstwem na gali Enfusion Cage Event w Lizbonie. Na odbywającej się 9 listopada imprezie mający na swoim koncie mistrzostwo świata w kickboxingu Lopes spotkał się z Diogo Nevesem i doszło do podwójnego nokautu. Wracając natomiast do samej Calado to w listopadzie walczyła również na gali MJM 15 w Szwajcarii w meczu pomiędzy gospodarzami i Portugalczykami. Calado zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Aline Seiberth która na pełnym dystansie zyskała większe uznanie w oczach sędziów. W czerwcu zeszłego roku walczyła również na francuskiej Warriors Fight, na której przegrała decyzją sędziów na zasadach Muay Thai ze Szwajcarką, Sonią Dinh.

Pojedynek odbędzie się na dystansie trzech rund po trzy minuty każda, a stawką tej walki będzie mistrzowski pas organizacji Night of Champions.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here