NITUS Euroliga na Tattoo Days 2020. K-1 oraz Muay Thai na konwencie tatuażu w centrum Warszawy

0
3384

Podczas jednego z największych w Polsce konwentów tatuażu Tattoo Days w Warszawie odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących, głównie muzycznych. Jednak w centralnym miejscu hali, w której odbywał się konwent został ustawiony ring, na którym w ramach NITUS Euroligi przez dwa dni rywalizowali zawodnicy K-1 oraz Muay Thai.

W imprezie NITUS Euroliga, która odbywała się w dniach 29 lutego – 1 marca w hali EXPO XXI w Warszawie, wzięło udział ponad setka zawodników i trenerów z klubów K-1 i Muay Thai z całej Polski. Aby zapewnić zawodnikom rywalizację na poziomie adekwatnym do ich umiejętności i stażu treningowego, wprowadzony został podział na klasy zapożyczony z Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry:

  • A – Zawodnicy z walkami zawodowymi i Pro-am. Występujący na zawodach rangi Mistrzostw Polski lub aspirujący do nich. Mający co najmniej kilkanaście występów amatorskich. Klasa A to zawodnicy prezentujący wysokie wyszkolenie techniczne i motoryczne.
  • B – Zawodnicy średniej klasy, którzy wygrali co najmniej 4 amatorskie pojedynki. Osoby bez sukcesów w zawodach centralnych. Motorycznie i technicznie przygotowani do walki na średnim poziomie.
  • C – osoby początkujące i trenujące rekreacyjnie. Maksymalnie 3 wygrane amatorskie walki. Dodatkowo uwzględniamy w zgłoszeniu staż treningowy.

Imprezy tego typu to świetny sposób na zdobywanie doświadczenia zarówno dla początkujących zawodników jak i tych bardziej zaawansowanych, a także walczących zawodowo. Z uwagi na cykliczność i coraz większy wybór takich wydarzeń można spokojnie wplatać je w cykl przygotowań do zawodowej walki. – mówi Łukasz Czarnowski, który współorganizował wydarzenie.

Walki na takich wydarzeniach do dla zawodników nie tylko doświadczenie związane z rywalizacją sportową. Ring ustawiony w centralnym punkcie hali, na której momentami znajdowały się tysiące osób, głośny doping, muzyka – to wszystko buduje w zawodniku pewność siebie i z pewnością zaprocentuje w przyszłości, kiedy przyjdzie mu wychodzić do walki na zawodowej gali. – dodaje.

W NITUS Eurolidze, która odbyła się w ramach Warsaw Tattoo Days 2020 wzięło udział kilkanaście klubów z całej Polski, między innymi z: Warszawy, Jasła, Tarnowa, Głogowa, Białej-Podlaskiej, Lublina czy Żar. Podczas pierwszego dnia NITUS Euroligi odbyło się 36 walk na zasadach K-1. W trakcie drugiego dnia zawodnicy stoczyli 19 pojedynków, głównie na zasadach Muay Thai.

Wydarzenie było współorganizowane przez Karola Ładę, który od kilka lat popularyzuje kickboxing w Polsce między innymi poprzez regularne organizowanie Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry.

Sponsorzy i Partnerzy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here