Noga w płynie! Sikking i Dirheimer pierwszymi mistrzami na ECE 03 (WYNIKI) (WIDEO)

0
1353

W piątek wieczorem 25 września miała miejsce trzecia w historii impreza spod znaku Enfusion Cage Events. Na gali doszło do pojedynków kickbokserskich, w formule MMA, a także xtreme standup, czyli MT w małych rękawicach z poddaniami w stójce. W Alkmaar zostały przyznane również pierwsze pasy ECE.

W main evencie holenderski weteran Fred Sikking pokonał już w pierwszej rundzie Raymonda Bonte. Wygrany chyba jednak nie tak wyobrażał sobie sposób rozstrzygnięcia tego pojedynku. Sikking zablokował lowkicka Bonte, a noga nie wytrzymała… Poniżej wideo, ale co wrażliwsi nie powinni raczej tego oglądać:

Fred Sikking został tym samym mistrzem ECE xtreme standup w wadze +95 kg.

W pojedynku o pas do 71 kg kobiet Katrin Dirheimer wygrała decyzją z Laetitią Bakissy po mało ciekawym pojedynku. Wracająca po siedmiu latach do organizacji Francuzka podeszła do rywalki bardzo taktycznie, stawiając przede wszystkim na obronę. Niemka natomiast była bardzo agresywna i starała się zadawać jak najwięcej ciosów. Często fajterki wpadały w klincz, który nie porywał w wykonaniu żadnej ze stron. Ostatecznie bardziej sędziom do gustu przypadła postawa Dirheimer.

Pojedynek o pas do 77 kg między Kevinem Hesslingiem a Rodrigo Mineiro został przeniesiony na galę ECE 04 9 października. Wszystko z powodu pozytywnego testu na obecność COVID-19 u Holendra.

Na karcie głównej miały miejsce też miejsce trzy walki kickbokserskie. Yassine El Bouhali dał dobry, wygrany pojedynek z Vensonem Marthą. Marokańczyk był bardziej ułożonym zawodnikiem i przede wszystkim skutecznym. Fajter z Haiti próbował zaskoczyć przede wszystkim brutalną siłą, ale dwukrotnie został zaskoczony latającym kolanem, które spowodowało knockdowny. Martha okazał się na tyle twardy, że nie dał się skończyć przed czasem. Niezwykle efektownie swój występ rozstrzygnął Mohamed Touchasie, który kopnięciem na głowę znokautował Damiana Ori.

Rezultaty walk uderzanych na ECE 03 (25 września, Alkmaar):

+95 kg: Fred Sikking pok. Raymond Bonte przez TKO 1R (złamana noga) – o pas xtreme standup
71 kg: Katrin Dirheimer pok. Letitię Bakissy przez decyzję – o pas xtreme standup
75 kg: Mohamed Touchassie pok. Damian Ori przez KO 2R (kopnięcie na głowę) – kickboxing
80 kg: Yassine El Bouhali pok. Venson Martha przez decyzję – kickboxing
75 kg: Mustapha Hourri pok. Mohamed Alsaedi przez decyzję – kickboxing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here