Nowe zasady dotyczące pasów King of Kings

0
1178

Organizacja King of Kings wprowadziła nowe regulacje dotyczące pasów mistrzowskich i rankingu. Dotychczas do obu tych kwestii podchodzono dosyć luźno, ale od jakiegoś czasu mogliśmy zaobserwować zmiany, których efektem końcowym są poniższe zasady.

Walki o tytuł na każdej numerowanej gali
Zasada, że na każdej głównej imprezie będzie zaplanowana pięciorundowa walka mistrzowska o pas KoK, albo przynajmniej pojedynek o pas tymczasowy, lub pas mistrza Europy. Wywnioskować można też, że będą to jedynie gale spod znaku World GP i World Series. Skupiające się bardziej na odkrywaniu lokalnych talentów Fight Series nie będą już włączane do numeracji.

Obowiązek obrony tytułu
– Dotychczas zdarzało się, że mistrzowie dość długo nie bronili pasów (np. Maslobojev, Rusu). Teraz organizacja wprowadza obowiązek przynajmniej jednej walki o pas w ciągu roku dla wszystkich trzech rodzajów tytułów (mistrz, mistrz tymczasowy, mistrz Europy). Jeżeli nie uda się spełnić tego wymogu, tytuł będzie wakowany.
– Zakończy się także częsta praktyka w postaci udziałów mistrzów w walce nie o tytuł. Każda kolejna walka po zdobyciu pasa musi być w jego obronie.
– Pas mistrza Europy staje się automatycznie prawem do bycia pretendentem do głównego tytułu. Gdy mistrz Europy stoczy pojedynek o główne trofeum, jego pas zostanie automatycznie zwakowany, niezależnie od rezultatu.
– Kontrakt ekskluzywny z inną organizacją automatycznie pozbawia tytułu.

Zmiany w rankingach
-Miejsce w rankingu zależy od ogólnego rekordu walk i występów dla KoK.
-Pretendentem do tytułu głównego można zostać w następujące sposoby:
*zajmować miejsce w pierwszej piątce rankingu
*wygrać turniej
*wygrać oficjalny eliminator do walki o pas (wymagane miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu)
-Każdy fighter z dziesiątki może bić się o tytuł ME.
-Uczestnik turnieju nie musi być klasyfikowany w rankingu. Wygrany automatycznie -dostaje miejsce w dziesiątce (jeżeli wcześniej go nie miał).
-Rok bez walki na gali KoK skutkuje zdjęciem z rankingu.

Walki kobiet oficjalnie
Dotychczas pojedynki z udziałem pań odbywały się dość regularnie na galach KoK, ale nigdy nie było w tym żadnej oficjalnej formy. Od teraz pojawić mają się oficjalne kategorie: do 48, 52 i 61 kg. Można też spodziewać się kobiecych rankingów.

Jedyną rozegraną galą w 2020 było wydarzenie w Helsinkach. Reszta rozpiski została anulowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here