Nowy przeciwnik dla Tenshina. RISE wróci w czerwcu

0
2116

RISE ogłosiło nową datę dla odwołanej kwietniowej gali z serii World Series z racji pandemii COVID-19. Wydarzenie, które miało mieć miejsce w Osace, zostało przeniesione na 14 czerwca do Yokohamy, do nowo otwartej, 10-tysięcznej PIA Areny.

W akcji zobaczymy awizowanego wcześniej Tenshina Nasukawę. Zmienił się jednak przeciwnik. Zamiast mistrza ISKA Andrija Mezencewa 21-letni zawodnik zmierzy się z Yukim Taguchim. Japończyk to weteran japońskich ringów, a początek jego dużej kariery miał miejsce jeszcze w starym K-1. W 2011 roku wziął od udział w turnieju do 63 kg, gdzie doszedł do ćwierćfinału. Po znokautowaniu Yujiego Takeuchiego w 1. rundzie, w ćwierćfinale musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora Tetsuyi Yamato. O tym wydarzeniu przypominaliśmy w ramach naszego throwbacku. Rok później uległ natomiast Koyi Urabe. Potem był m.in. mistrzem RISE, oraz rywalizował z takimi zawodnikami jak Zakaria Zouggary, czy Rodtang. Zadebiutował też w RIZIN. Z punktu widzenia Nasukawy najważniejsza zmiana to limit wagowy. Z Mezencewem miał walczyć w wadze -57 kg, tutaj limit wynosi -59,5 kg.

Przeniesiony został również świetnie zapowiadający się superfight między Thalissonem Gomesem Ferreirą a Kanem Nakamurą.

W Yokohamie pojawi się mistrz kategorii -67,5 kg Black Panther BeyNoah, który na lutowym RISE 137 obronił swój pas z Hidekim. Wystąpi również mający mistrzostwa stadionu Lumpinee w trzech kategoriach Suakim. Trenujący w klubie Saenchaia zawodnik ogłosił niedawno emeryturę, ale być może decyzja dotyczy jedynie walk na stadionach. W zeszłorocznym GP do 58 kg doszedł do półfinału, gdzie przegrał z Tenshinem Nasukawą po rozcięciu spowodowanym rolling thunderem. Rywale obu fighterów mają zostać podani wkrótce.

Podczas gali odbędą się ćwierćfinały świetnie zapowiadających się ćwierćfinałów GP w kategoriach -55 kg i -63 kg. Nie wiadomo na razie nic o ewntualnych zmianach w awizowanych pojedynkach. Przedstawiały się one następująco:

ćwierćfinał GP -63 kg: Boldbaatar Altandulguun vs. Istvan Stefan Korodi
ćwierćfinał GP -63 kg: NAOKI vs. Jan Kaffa
ćwierćfinał GP -63 kg: Taiju Shiratori vs. Neunglanlek Jitmuangnon
ćwierćfinał GP -63 kg: Chadd Collins vs. Kento Haraguchi
ćwierćfinał GP -55 kg: Cheng Liu vs. Brodie Stalder
ćwierćfinał GP -55 kg: SHIRO vs. Mehrdad Sayadi
ćwierćfinał GP -55 kg: Fritz Biagtan vs. Pajanchai PKSaenchaigym
ćwierćfinał GP -55 kg: Chann Khem vs. Masahiko Suzuki
walka rezerwowa GP -63 kg: Hideki Sasaki vs. Tomohiro Kitai
walka rezerwowa GP -55 kg: RASTA vs. Yuki Kyotani

RISE również ogłosiło swój comiesięczny program w telewizji TBS, która jest jedną z największych stacji w Japonii. Będzie on służył promocji przyszłych gal i przypominaniu najważniejszych walk z przeszłości. Podobne audycje ma RIZIN, ONE, czy K-1. Eventy na żywo można oglądać na platformie Abema, oraz (w przypadku World Series) FITE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here