Oficjalnie. Tenshin Nasukawa skończy kickbokserską karierę w 2022

0
1286

Tenshin Nasukawa krótko po walce w sylwestra na RIZIN.26 z Kumandoiem przyznał, że 2021 może być jego ostatnim rokiem w kickboxingu. Należało jednak poczekać kilka miesięcy, zanim padła oficjalna deklaracja. Na antenie stacji TBS mistrz RISE zakomunikował, że w marcu 2022 stoczy swoją ostatnią walkę w kickboxingu i kolejne pojedynki będą już w boksie.

Jak sam określił, pozostały mu jeszcze „2-4 walki” zanim zacznie swoją profesjonalną pięściarską karierę. Czy w jednej z nich spotka się w długo wyczekiwanym starciu gwiazdą K-1 Takeru Segawą? To jest ostatni dzwonek, aby udało się zrealizować ten plan.

22-letni zawodnik jest niepokonany w kickboxingu (41 zawodowych walk) i w MMA (4 występy). Jedyny bokserski akcent, to przegrany nieoficjalny pojedynek z Floydem Mayweatherem jr w sylwestra 2018. Rozgłos dały mu przede wszystkim występy w RIZIN, gdzie debiutował jako fajter MMA.

Jako kickbokser ma na koncie dwa mistrzostwa RISE, dwa pasy ISKA, oraz wygrane w turniejach RIZIN, BLADE i RISE World Series.

Poniżej playlista ze wszystkimi występami Tenshina w RIZIN:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here