Faworyci nie zawiedli. Udany debiut Oktagon Underground 1 (WYNIKI)

0
18721

Pierwsza gala nowego projektu Oktagon MMA prosto z Pragi nie zawiodła. W sobotni wieczór na Oktagon Underground 1 miały miejsce ćwierćfinały czeskich turniejów do 70, 80 i 90 kg. W klatce zobaczyliśmy kilka naprawdę ciekawych nazwisk przede wszystkim ze świata kickboxingu.

Na gali obowiązywały zasady bliźniaczo podobne do tych z Enfusion Xtreme Standup. Dozwolone wszystkie techniki z muay thai, obalenia i rzuty, a także poddania w stójce. Wszystko to w rękawicach do MMA.

Niestety z rywalizacji wypadli m.in. Vasil Ducar, czy Michael Krcmar, którzy zaliczaliby się do grona faworytów do wygranej w całej rywalizacji.

Znany z Glory Matej Penaz nie miał wielkich problemów z juniorskim wicemistrzem świata IMMAF Matejem Hrkalem, kończąc go przez TKO po ciosach sierpowych. Matous Kohout może w MMA nie robi wielkich wyników, ale doświadczenie z mieszanych sztuk walki utytułowanego, znanego z W5 i Tatneftu, fightera procentuje. Kouhout dewastującymi kolanami zapewnił sobie wygraną z Michalem Rybą i przepustkę do półfinału czeskiej części turnieju. Mający doświadczenie z W5, Enfusion i boksu zawodowego Tadeas Ruzicka z kolei pięknym kolanem w klinczu posłał na deski Tomasa Linh Le Sy.

Nie brakowało zawodników znanych z polskich ringów. Lubomir Lesak mający na koncie m.in. zwycięstwa z Michałem Królikiem (DSF) i Jakubem Rajewskim (Only1) pokonał Petra Tesara. Zdobywca srebrnego medalu na World Games we Wrocławiu, były pretendent do pasa PZKB, Jakub Klauda wyeliminował w 18-letniego Davida Dvoracka. Niemiło zaskoczył natomiast mistrz Polski ISKA Pavel Sach, który uległ zawodnikowi MMA Leo Brichcie.

Fajterzy z mieszanych sztuk walki nie byli superdoświadczeni, bo w ich rekordach znajdowało się maksimum 10 walk. Poza wspomnianym Brichtą zaimponował też Jakub Bahnik, który niedawno zadebiutował też w boksie. Zawodnik z Pardubic pokonał przed czasem solidnego Pavela Hvezdę. Reszta bez niespodzianek w konfrontacjach z kickbokserami wychodziła z klatki z porażkami.

Z innych interesujących nazwisk można było zobaczyć mającego doświadczenie w MAX MT Stepana Gubę, czy uczestnika gal Tatneft Mateja Kozubovsky’ego.

W sobotę 23 maja gala Oktagon Underground 2 z Bratysławy, gdzie odbędą się analogiczne ćwierćfinały słowackiej części.

Wyniki gali Oktagon Underground 1 (16 maja, Praga):

ćwierćfinał 70 kg: Tadeáš Růžička pok. Tomáš Linh Le Sy przez KO 2R (kolano w klinczu)
ćwierćfinał 80 kg: Leo Brichta pok. Pavel Šach przez decyzję
ćwierćfinał 90 kg: Jakub Klauda pok. David Dvoráček przez decyzję
ćwierćfinał 80 kg: Jakub Bahník pok. Pavel Hvězda przez TKO 2R (3 knockdowny w rundzie)
ćwierćfinał 90 kg: Matěj Peňáz pok. Matěj Hrkal przez TKO 1R (ciosy sierpowe)
ćwierćfinał 70 kg: Lubomir Lesak pok. Petr Tesař przez TKO 2R (ciosy i kolano)
ćwierćfinał 90 kg: Zdenek Polivka pok. Pavel Salčák przez KO 2R (prawy sierp)
ćwierćfinał 70 kg: Ladislav Krištúfek pok. Lukáš Chotěnovský przez TKO 3R (rzucenie ręcznika)
ćwierćfinał 80 kg: Matouš Kohout pok. Michal Ryba przez TKO 2R (4 knockdowny w walce)
ćwierćfinał 70 kg: Štepán Guba pok. Jan Pajtaš przez decyzję
ćwierćfinał 90 kg: Daniel Vítovec pok. David Hunanyan przez decyzję
ćwierćfinał 80 kg: Matej Kozubovský pok. Jan Janka przez KO 3R (podbródkowe i kolano)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here