Hron i Pudilova nie dali rady na Oktagon Underground 3 (WYNIKI)

0
3887

W sobotni wieczór w Pradze, miała miejsce trzecia gala Oktagon Underground, na której zobaczyliśmy kontynuację czeskich turniejów do 70, 80 i 90 kg. Rywalizację zaczęły również panie w kategorii -61 kg i zawodnicy do 100 kg. Nie zabrakło głośnych nazwisk zarówno ze świata kickboxingu jak i MMA.

Na półfinałowej gali już nie było miejsca dla odstających poziomem. Walki w dużej mierze były ciekawe, chociaż mocniej niż na pierwszej imprezie, wszedł element zapaśniczy. Przekonał się o tym dość boleśnie Tomas Hron, który przegrał ze znacznie mniej doświadczonym Melvinem Mane, który ciągle tylko klinczował i obalał. Legenda czeskiego kickboxingu musiała pożegnać się więc z turniejem bardzo szybko. Nie zawiedli natomiast inni zawodnicy, którzy już zdążyli pojawić się w Glory. Matej Penaz spokojnie prowadził sobie pojedynek z Adamem Dvorackiem, który wszedł jako „lucky loser” po kontuzji Zdenka Polivki. Widać było dużą różnicę doświadczenia i umiejętności, ale w 3 rundzie Dvoracek trafił mocnym sierpem, który posłał na deski Penaza. Kto wie, co by było, gdyby zostało nieco więcej czasu? Szybką robotę wykonał natomiast Daniel Skvor, który łokciem znokautował w 1. rundzie klubowego kolegę Jiriego Prochazki Jana Gottvalda.

Doświadczenie z MMA i MT pomogło bardzo Matousowi Kohoutowi, który głównie dzięki efektywnemu klinczowi zapewnił sobie zwycięstwo z Jakubem Bahnikiem. Nie poradził sobie natomiast znany z Tatneft Areny Matej Kozubovsky, który trafiał częściej w stójce od Leo Brichty, lecz równie często był obalany. Dopiero pod koniec nastąpił zwrot akcji, gdy Kozubovsky doprowadził do knockdownu. Ostatecznie jednak okazało się za późno i do czeskiego finału awansował Brichta. Sporą niespodziankę sprawiła Tereza Bleda, która pokonała niejednogłośnie byłą fighterkę UFC Lucie Pudilovą. Walka w której Pudilova kilkakrotnie próbowała gilotyny, ale ostatecznie nie udało się doprowadzić do pierwszego poddania w historii Undergroundu, a wygrana powędrowała na konto Bledy. W drugim pojedynku pań mistrzyni WWFC, walcząca w Invikcie Magdalena Sormova pokonała decyzją posiadaczkę pasa WKN Terezę Dvorakovą.

Galę w Pradze tym razem przeniesiono z klubu sportowego do miejsca, w którym event mogło zobaczyć już małe grono widzów. To efekt zdejmowania obostrzeń przez czeski rząd. Miła odmiana po dwóch pierwszych edycjach, które odbywały się bez publiczności.

Kolejna gala 6 czerwca w Bratysławie. Zobaczymy tam analogiczne półfinały słowackich drabinek. Transmisja w PPV pod adresem Oktagon.tv.

Komplet wyników gali Oktagon Underground 3 (30 maja, Praga):

półfinał 61 kg: Tereza Bledá pok. Lucie Pudilová przez decyzję (niejednogłośnie)
półfinał 80 kg: Leo Brichta pok. Matej Kozubovský przez decyzję
półfinał 100 kg: Daniel Škvor pok. Jan Gottvald przez KO 1R (prawy łokieć w klinczu)
półfinał 80 kg: Matouš Kohout pok. Jakub Bahník przez decyzję (niejednogłośnie)
półfinał 100 kg: Melvin Mane pok. Tomáš Hron przez decyzję
półfinał 61 kg: Magdaléna Šormová pok. Tereza Dvořáková przez decyzję
półfinał 90 kg: Matěj Peňáz pok. Adam Dvoráček przez decyzję
półfinał 70 kg: Tadeáš Růžička pok. Štepán Guba przez KO 4R (cios na korpus)
półfinał 90 kg: Jakub Klauda pok. Václav Holota przez TKO 2R (rzucenie ręcznika)
półfinał 70 kg: Lubomir Lesak pok. Jan Pajtaš przez decyzję

Czeskie finały turniejów Oktagon Underground:

61 kg: Tereza Bledá vs. Magdaléna Šormová
70 kg: Tadeáš Růžička vs. Lubomir Lesak
80 kg: Leo Brichta vs. Matouš Kohout
90 kg: Matěj Peňáz vs. Jakub Klauda
100 kg: Daniel Škvor vs. Melvin Mane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here