Cepo lepszy w bałkańskim finale na Oktagon Underground 6 (WYNIKI)

0
1318

W sobotni wieczór w centrum rozrywkowo-konferencyjnym Edison Park w Bratysławie odbyła się szósta gala z serii Oktagon Underground. Poznaliśmy na niej zwycięzców słowackich finałów, którzy w pierwszą sobotę lipca zmierzą się w Brnie ze swoimi odpowiednikami z Czech.

W głównym wydarzeniu Vlatislav Cepo pokonał swojego przyjaciela i kolegę z klubu Samuela Kristoficia. Druga odsłona była tą, w której Serb pokazał największą przewagę, nie dając sobie zbyt wiele zrobić w dwóch pozostałych. Mający chorwackie korzenie Kristofic nie bał się przyjąć wyzwania, aby powymieniać ciosy z byłym zawodowym bokserem, ale najbardziej polegał na zapasach. Cepo jednak i tu całkiem nieźle dał sobie radę, chociaż jeden z sędziów wypunktował pojedynek remisowo. W co-main evencie Gabriela Szabova wygrała ze znaną z Enfusion Lucią Krajcovic, największą różnicę robiąc w klinczu, łącząc swój bacground MT z zapasami.

Niestety, nie wszystkie finały odbyły się w planowanych składach. Ci, którzy weszli w zastępstwie nie dali sobie rady, chociaż trzeba docenić Simona Michalka, że udało mu się zaskoczyć cepami bardzo doświadczonego kickboksera, jakim jest Ivan Bartek. Ostatecznie jednak zakończyło się w drugiej rundzie na KO przy próbie zejścia do nóg i kontrze potężnym kolanem w wykonaniu Bartka. Jeszcze krócej walczył Michal Petris, który po pierwszym wyliczeniu zaatakował Ronalda Paradeisera lowkickiem i nadział się na kontrę lewym sierpem.

Interesujące zderzenie światów mieliśmy w finale do 70 kg. Przekrojowy Denis Tripsansky głównie starał się obalać mocnego stójkowicza, jakim jest Marco Novak, ale równocześnie sporo przyjmował. Pod koniec drugiej rundy Tripsansky’emu brakło już tlenu, a w trzeciej został znokautowany kończącym całą serię ciosem sierpowym.

W najciekawszym superfighcie niedoszły uczestnik czeskiej drabinki do 90 kg, znany z King of Kings Vasil Ducar musiał uznać wyższość Jakuba Benko. Początkowo Ducar wyglądał na bardziej dynamicznego, lecz w miarę upływu czasu to Słowak korzystał ze swojej przewagi wzrostu, a także robił świetny użytek z kopnięć, przede wszystkim niskich. Wykroczna noga Czecha po zakończeniu pojedynku wyglądała dość słabo.

Świetną reklamę boksu tajskiego zrobiła była pretendentka do tytułu Enfusion Monika Chochlikova. Słowaczka górowała nad Viktorie Bulimovą pod każdym względem, szczególnie duże umiejętności pokazując w tajskim klinczu, a także przy składaniu kombinacji. Przyjęte uderzenia były mocno widoczne na twarzy Bulimovej, która większość swoich pojedynków toczyła w formule amatorskiego MT.

Krótko trwał pojedynek Romana Paulusa i Tomasa Drabika. Paulus zakończył walkę w 1. rundzie, gdy po zamarkowaniu ciosu lewą ręką poszedł z wysokim kopnięciem, które posłało na deski rywala znanego m.in. z walk w Polsce. W pierwszej odsłonie zakończył się także pojedynek Denisa Farkasa z Milanem Kratochvilą. Farkas podczas próby rzutu… uszkodził sobie kolano. Na całej sali już za moment słychać było krzyk z bólu.

Ostatnia z serii, siódma gala odbędzie się w Brnie 4 lipca. Będą miały na niej miejsce superfinały, a więc konfrontacje zwycięzców turniejów czeskich i słowackich.

Wyniki gali Oktagon Underground 6 (20 czerwca, Bratysława, Edison Park):

finał 90 kg: Vlastislav Čepo pok. Samuel Krištofič przez decyzję (większościowo)
finał 61 kg: Lucia Szabová pok. Lucia Krajčovič przez decyzję
finał 80 kg: Ronald Paradeiser pok. Michal Petriš przez KO 1R (lewy sierp)
finał 70 kg: Marco Novák pok. Denis Tripšanský przez KO 3R (prawy sierp)
finał 100 kg: Ivan Bartek pok. Simon Michálek przez KO 2R (kolano)
90 kg: Jakub Benko pok. Vasil Ducár przez decyzję
54 kg: Monika Chochlikova pok. Viktorie Bulinová przez decyzję
80 kg: Milan Kratochvíla pok. Denis Farkaš przez TKO 1R (kontuzja kolana)
70 kg: Roman Paulus pok. Tomáš Drábik przez KO 1R (kopnięcie na głowę)
70 kg: Tomáš Zajac pok. Jakub Mikula przez decyzję

Obsada superfinałów turniejów Oktagon Underground:

finał 61 kg: Tereza Bleda vs. Lucia Szabova
finał 70 kg: Tadeas Ruzicka vs. Marco Novak
finał 80 kg: Leo Brichta vs. Ronald Paradeiser
finał 90 kg: Matej Penaz vs. Vlatislav Cepo
finał 100 kg: Daniel Skvor vs. Ivan Bartek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here