Rodtang pewnie obronił pas na ONE Championship: No Surrender (WYNIKI)

0
795

Powrót ONE Championship stał się faktem. W piątek miała miejsce pierwsza od lutego gala singapurskiej organizacji. W Bangkoku zobaczyliśmy 4 świetnie zapowiadające się pojedynki. Z poziomem emocji było różnie, ale poziom był bardzo wysoki. W walce wieczoru Rodtang obronił swój tytuł w kategorii do 135 funtów.

Walka Rodtanga z Petchdamem nie miała wielkiej historii. Tylko w pierwszej rundzie tempo było dość spokojne. Od drugiej odsłony urzędujący mistrz zaczął przełamywać Petchdama w półdystansie, za nic mając jego przewagę zasięgu i middlekicki. Po pięciu starciach pas nie zmienił właściciela. To było trzecie spotkanie obu fajterów. Rodtang w rywalizacji ze swoim przeciwnikiem wyszedł na prowadzenie 2:1.

Dużo bardziej wyrównane była konfrontacja o tytuł MT w wadze 155 funtów. Petchmorakot był wyraźnym faworytem, ale Yodsanklai był w stanie podejść bliżej i sprawić problemy obrońcy tytułu. Walka z gatunku takich, gdzie liczy się skuteczne techniki, przez co momentami nie było porywająco. Ostatecznie Petch nie oddał pasa, ale Yod zaprezentował się zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę jego ostatnie występy. ONE nie podaje punktacji, ani nie informuje o większościowych zwycięstwach, ale nie zdziwiłoby wcale, jakby na kartach wynik zakręcił się w okolicach remisu ze wskazaniem.

Trylogię zamknęli też dwaj nowo pozyskani zawodnicy. Superbon wygrał z Sittichaiem, lecz trzyrundowy pojedynek był naprawdę wyrównany. Była to jedyna walka, w której zawodnicy posługiwali się standardowymi rękawicami bokserskimi. Na otwarcie gali w szybkim i ciekawym pojedynku dwóch mistrzów Lumpinee Superlek pokonał Panpayaka.


Wyniki gali ONE Championship: No Surrender (31 lipca, Bangkok):
135 lbs: Rodtang Jitmuangnon pok. Petchdam Petchyindee Academy przez decyzję (o pas MT)
155 lbs: Petchmorakot Petchyindee Academy pok. Yodsanklai Iwe Fairtex przez decyzję (o pas MT)
155 lbs: Superbon Banchamek pok. Sittichai Sitsongpeenong przez decyzję (KB)
135 lbs: Superlek Kiatmoo9 pok. Panpayak Jitmuangnon przez decyzję (MT)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here