ONE: NextGen II – Rittewada łokciem odwrócił losy walki z Saemapetchem, znamy rezerwowych GP (WYNIKI) (WIDEO)

0
1782

W piątkowe popołudnie wyemitowana została gala ONE Championship: NextGen II. Na 6 pojedynków aż 4 miały miejsce w formułach uderzanych. W main evencie Rittewada pokonał zajmującego pierwsze miejsce w rankingu Saemapetcha, chociaż przebieg walki na to zdecydowanie nie wskazywał.

PEŁNY ZAPIS GALI – WIDEO

Saemapetch zdołał w 1 rundzie sprowadzić na deski rywala krótką kombinacją prawy-lewy po przechwycie nogi. Potem natomiast sprawił mu duże problemy przy prawy-lewy-prawy, chociaż wtedy sędzia nie zdecydował się liczyć. W drugiej odsłonie podczas jednej z wymian Rittewada trafił łokciem, powodując rozcięcie, którego nie udało się zatamować. Wobec tego pojedynek został przerwany, a zwycięstwo pojechało do Petchiyndee, zamiast do Fairtex Gym, chociaż w ogóle się na to wcześniej nie zapowiadało.

Poznaliśmy dwóch zawodników rezerwowych w turnieju kickbokserskim do 155 funtów. Jo Nattawut znokautował już w pierwszej odsłonie Jurika Dawtiana. Ormianin od początku wydawał się agresywniejszy, natomiast mieszkający w Stanach Zjednoczonych Taj czekał cierpliwie na moment, aby podkręcić tempo. Pod koniec rundy walka się nieco otworzyła a decydujący moment nastąpił 10 sekund przed gongiem na przerwę, kiedy bezpośrednim prawym Taj posłał Dawtiana na deski.

Znany z KoK Dovydas Rimkus udanie zadebiutował w ONE w konfrontacji z Chunyu Zhangiem. Litwina można na pewno pochwalić za kontrolę dystansu, a także umiejętność szybkiego doskoku i odskoku, co zaprezentował w pierwszej rundzie. Druga była już bardziej wyrównana, chociaż kto wie, czy znaczenia nie miała żółta kartka dla Chińczyka za wyłapywanie kopnięć. W trzeciej odsłonie Zhang dużą pracę wykonał lowkickiem, który mocno przystopował Litwina. Wydawało się również, że „Rimkenzo” brakło już też nieco paliwa. Ostatecznie to jednak fajter z Kowna zwyciężył decyzją. Dodać należy także kolejne efektowne wejście, chociaż znowu litewski kickbokser użył motywu rzymskiego cesarza. Obyło się jednak tym razem bez lektyki.

W walce otwierającej Han Zi Hao pokonał Victora pinto na zasadach MT. Po dwóch rundach mieliśmy 1:1 w knockdownach. W trzecim starciu Francuz postawił na kopnięcia, natomiast reprezentant Chin na techniki ręczne. Ostatecznie Han bardziej przekonał do siebie sędziów, chociaż Pinto był zaskoczony po ogłoszeniu werdyktu.

Wyniki walk uderzanych na gali ONE Championship: NextGen II (12 listopada 2021, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
145 lbs: Rittewada Petchyindee Academy pok. Saemapetch Fairtex przez TKO 2R (rozcięcie) – MT
155 lbs: Dovydas Rimkus pok. Chunyu Zhang przez większościową decyzję – walka rezerwowa do turnieju – KB
155 lbs: Jo Nattawut pok. Yurik Davtyan przez KO 1R (prawy prosty) – walka rezerwowa do turnieju – KB
145 lbs: Han Zi Hao pok. Victor Pinto przez decyzję – MT
pozostałe:
155 lbs: Tang Kai pok. Chang Min Yoon przez TKO 1R (ciosy)
189,6 lbs: Hiroyuki Tetsuka pok. Agilan Thani przez TKO 3R (ciosy w stójce)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here