ONE przemeblowało kalendarz na październik. Mocne uderzenie w grudniu?

0
713

Przy okazji ostatniej gali ONE Championship: Inside the Matrix II organizatorzy ogłosili zmiany w terminarzu na październik. Przede wszystkim galę „Inside the Matrix”, która miała miejsce 30 października rozbito nie na dwie, ale aż na cztery części. Co więcej, z kalendarza zniknęła impreza „Next Generation”, zaplanowana wcześniej na 20 listopada. Mówi się, że ma zostać przeniesiona na grudzień.

Były plotki, że na „Next Generation” wystąpić mieli m.in. nowo podpisani zawodnicy jak Tayfun Ozcan i ogólnie wydarzenie miało być bardziej ukierunkowane na kickboxing i muay thai niż ostatnie eventy spod znaku ONE. W tym miejscu pojawiła się jednak część „Inside the Matrix IV„, na której zmieszczono dwa pojedynki uderzane: jeden kickbokserski, drugi w MT.

W kickboxingu wystąpi Asłanbek Zikriejew, który na World Games w 2017 roku we Wrocławiu zdobył brązowy medal w kategorii do 54 kg. Jego rywalem będzie były pretendent do pasa MT ONE Junguang Wang. Chińczyk w grudniu 2019 przegrał z Sam-A po pięciorundowym pojedynku. Wcześniej, w debiucie dla organizacji, znokautował znanego z gal RISE i Makowski FC Federico Romę. Starcie na zasadach kickbokserskich w limicie do 125 funtów.

W drugiej walce, tym razem w boksie tajskim do 135 funtów Rocky Ogden zmierzy się z Josephem Lasirim. Premiera tego zestawienia była dwukrotnie przesuwana. Australijczyk także przegrał z Sam-A o pas, a Lasiri najpierw pokonał mistrza świata w jednym z odłamów kyokushinu, Hirokiego Akimoto, a następnie większościowo przegrał z Mongkolpetchem.

Bez zmian w terminarzu pozostały trzy grudniowe imprezy (4, 11, 18 grudnia 2020).

ONE Championship od czasu powrotu po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemicznym lockdownem organizuje długie gale, gdzie część walk idzie na żywo, a kolejne mają premierę w kolejnych, krótkich rzutach. Te teoretycznie funkcjonują we wszelkich bazach jako oddzielne gale, chociaż nie do końca nimi są.

Najbliższy event ONE będzie miał miejsce 13 listopada, ale na ONE: Inside the Matrix III nie zobaczymy żadnych pojedynków uderzanych. Całość w naszym kalendarzu, dzięki któremu nie ominiesz żadnej ważnej imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here