ONE rusza z galami premium. Kryklia w obronie tytułu na start

0
8601

Szef ONE Championship Chatri Sitoydtong zaprezentował nowy format imprez spod znaku ONE Championship. Po galach głównych, oraz rozwojowych ONE Warrior Series i Hero Series na szczyt piramidy singapurskiej organizacji trafia „ONE Infinity”. Na pierwszym z eventów z tej serii 10 kwietnia w Dżakarcie zobaczymy pojedynek o pas w wadze półciężkiej (do 225 funtów – ok 102 kg) z udziałem Romana Kryklii.

Zwycięzca turniejów Kunlun, FEA, czy K-1 tytuł ONE zdobył w listopadzie 2019 roku nokautując znanego z Superkombat, ACB KB, czy WFL Tarika Khbabeza. Był to debiutancki występ Ukraińca, który notuje passę dziewięciu wygranych z rzędu. W pierwszej obronie przyjdzie zmierzyć mu się z uznaną marką na światowym rynku, Andreiem Stoicą.

Rumun to wywodzący się z wushu zawodnik, ktory na szerokie wody wypłynął na galach Superkombat, gdzie był mistrzem kategorii do 95 kg. Ma na koncie także porażkę w Glory z Danyo Ilungą w 2014 roku. Po zawieszeniu działalności przez Eduarda Irimię pojawiał się na imprezach w całej Europie walcząc z takimi fighterami jak Tomas Hron, Donegi Abena, Ivan Bartek, czy Sahak Parparyan. W 2019 roku zadebiutował w ONE Championship. W debiucie w Yangonie przegrał ze wspomnianym Khbabezem przez decyzję, ale potem wygrał z Ibrahimem El Bounim, a w ostatnim występie, w grudniu 2019 w Kuala Lumpur znokautował Andersona Silvę.

Na ONE Infinity 1 w Dżakarcie organizatorzy przygotowali dwie inne walki o tytuły, ale już w MMA: w kategorii do 205 funtów Aug La N Sang zmierzy się z Vitalijem Bigdashem, a Adriano Moraes w wadze do 135 funtów podejmie Demetriousa Johnsona. Druga impreza 29 maja w Manili to zestawienia Christiana Lee z Iurim Lapicusem (MMA, o pas do 170 funtów), Brandona Very z Arjanem Bhullarem (o pas w MMA do 265 funtów) i Eddiego Alvareza z Guseynem Arslanalievem (MMA, do 170 funtów). Każda gala ONE Infinity według Chatriego ma mieć w rozpisce 3 walki o pasy i „przynajmniej dwunastu mistrzów świata”.

Gale ONE Championship można oglądać na żywo w kanale FightKlub, na stronie i aplikacji TVP Sport, oraz oficjalnym kanale Youtube organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here