ONE: Sam-A Gaiyanghadao zawalczy o trzeci tytuł w organizacji

0
1414

Organizacja ONE Championship postanowiła koronować kolejnego mistrza Muay Thai. Podczas gali ONE: King of the Jungle, która jest zaplanowana na 28 lutego w Singapurze do panteonu czempionów zostanie dodany mistrz w wadze słomkowej. Wspomniane trofeum będzie stawką walki pomiędzy byłym posiadaczem pasa w wadze muszej, Samem-A Gaiyanghadao (368-47-9), a Australijczykiem, Rockym Ogdenem (36-5-1, 11 KO). Pojedynek będzie co-main eventem gali.

Legendarny tajski mistrz najlepsze lata ma już za sobą ale wciąż trzyma wysoki poziom, ucierając nosa młodszym rywalom. Mający na koncie ponad 400 walk zawodowych 36-latek jest obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. W październiku na gali ONE Championship w Japonii pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Francuza, Darena Rollanda. Niecałe dwa miesiące później w stolicy Malezji, Kuala Lumpur spotkał się z Chińczykiem, Wangiem Junguangiem w starciu o pas mistrza ONE Super Series w wadze słomkowej na zasadach kickboxingu. Pojedynek zakończył się jednogłośnym zwycięstwem Taja. Sam-A zadebiutował w singapurskiej organizacji w styczniu 2018 roku zwycięstwem przed czasem nad Włochem, Josephem Lasirim. Niecałe cztery miesiące później walczył już o mistrzowski pas ONE Super Series w wadze słomkowej na zasadach Muay Thai. Podczas gali w Singapurze znokautował w czwartej rundzie Sergio Wielzena. Tytuł stracił już w pierwszej obronie przegrywając po wojnie z Anglikiem, Jonathanem Haggertym w Dżakarcie. Teraz Taj zaatakuje trzeci pas w organizacji Chatriego Sityodtonga i wydaje się być faworytem nadchodzącej walki.

Australijczyk to trenujący w Queensland zawodnik Muay Thai trenowany przez jedną z legend tego sportu, Johna Wayne Parra. Podopieczny słynnego ‘Gunslingera’ jest mistrzem świata organizacji WPMF w wadze koguciej. Większość zawodowej kariery Ogdena to walki w Tajlandii, gdzie wypracował sobie rekord składający się z 36-ciu zwycięstw w 42-ch walkach. Fani śledzący walki w Tajlandii mogą kojarzyć Ogdena z walk w ramach organizacji Muay Thai Super Champ oraz Caged Muay Thai prowadzonej przez jego trenera. Pojedynek z Sam-A będzie jego debiutem w singapurskiej organizacji. Prywatnie jest związany z córką swojego trenera, Jasmine, która podobnie jak ojciec jest zawodniczką Muay Thai.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here