„Opowiedziałem mu o historycznym związku Bredy z Polską…” – Cor Hemmers o spotkaniu z Arkiem Wrzoskiem

0
850

Przy okazji treningów Arka Wrzoska ww Holenderskim Hemmeers Gym polski zawodnik miał okazję bliżej poznać Cora Hemmersa, który do niedawna był matchmakerem Glory i był głównym trenerem w Golden Glory, gdzie wychował wielu mistrzów kickboxingu oraz MMA. Byli to między innymi Gokhan Saki, Alistar Overeem, Stefan Leko czy Ramon Dekkers.

Cor Hemmers zabrał Arka do swoje rodzinnej Bredy, w której wspólnie zwiedzili monumenty poświęcone wyzwoleniu miasta przez 1 Dywizję Pancerną generała Maczka oraz 10 Brygady Kawalerii Pancernej generała Tadeusza Majewskiego przy czynnej pomocy 3 Brygady Strzelców pod dowództwem płk. Franciszka Skibińskiego. Miasto zostało zdobyte bez uprzedniego ostrzału artylerii, co pozwoliło uniknąć strat wśród ludności cywilnej.

Wczoraj poznałem Arka Wrzoska z Polski, który przyjechał do Bredy, aby trenować na klubie mojego syna Hemmersa w Bredzie, aby przygotować się do kolejnej walki z Badrem Harim.
Opowiedziałem mu o historycznym związku Bredy z Polską i zaprosiłem go do odwiedzenia pomników wyzwolenia nas, ludzi z Bredy podczas II wojny światowej w parku Wilhelmina w Bredzie, gdzie ukrywali się Niemcy. W bitwie artyleryjskiej między Polakami a Niemcami polegli także polscy żołnierze 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, ale w końcu udało im się pokonać Niemców i wyzwolić nas…
Zabawne, co mnie zaskoczyło opowiadając tę ​​historię Arkowi podczas zwiedzania, jest to, że historia ta jest opisana na pomnikach w kilku językach, nawet po niemiecku, ale nie po polsku, co jest trochę dziwne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here