Oskar Siegert i Aleksandra Mądraszewska wygrywają w Grudziadzu

0
987

Aleksandra Mądraszewska i Oskar Siegert zwyciężyli w pojedynkach K-1 podczas gali Sharks Attack 4 w Grudziądzu. Zarówno zawodniczka Championa Gdańsk jak i wojownik Huntera Bydgoszcz pokonali rwali jednogłośną decyzją sędziów.

W głównej walce K-1 sobotniej gali w Grudziądzu przeważał Oskar Siegert. Bydgoszczanin wywierał presję na przeciwniku dokładając potężne kopnięcia na korpus. W drugiej rundzie Panowie przyśpieszyli trafiając zdecydowanie częściej. Łukasz Łęczycki rozbudził się w drugiej odsłonie, rzucając swoimi akcjami wyższego przeciwnika. Siegert szafował pozycją i chętniej rozpuszczał ręce, próbując urwać głowę ‘Kurakowi’ wysokim kopnięciem. W ostatniej rundzie Siegert jeszcze bardziej przyśpieszył, naciskając mocniej na Łęczyckiego. W tym miejscu należy pochwalić defensywę podopiecznego Dmitrija Kartela, który nie pozostawiał wielu luk w gardzie na ciosy i kopnięcia oponenta. Siegert konsekwentnie mieszał ciosy i kopnięcia napierając do przodu, nie pozostawiając wątpliwości, kto był lepszy tego wieczora.

W pojedynku Pań aktywniejszą postawę wykazywała podopieczna Bogdana Bliźniaka z gdańskiego Championa. Mądraszewska rozpoczynała większość akcji mając przewagę w akcjach pięściarskich. Paulina Ilnicka, jako zawodniczka wywodząca się z Muay Thai, upodobała sobie akcje nogami, szukając przede wszystkim kolan w klinczu. Zawodniczka z pomorza próbowała wszystkich technik znanych z kickboxingu, łącznie z zapomnianymi na zasadach K-1 kopnięciami zahaczajacymi. W trzeciej rundzie próbowała wielu obrotówek, nie pozwalając wchodzić Ilnickiej w półdystans. Fighterka z Warmii była jednak w stanie kilkukrotnie zewrzeć się z przeciwniczką i trafić kilka kolan na korpus. Okazało się to jednak za mało, by wygrać walkę na kartach punktowych i po raz drugi w spotkaniu obu Pań zwyciężyła Mądraszewska.

Wyniki walk K-1:
67 kg: Oskar Siegert (Hunter Gym Bydgoszcz/ XYZ Academy Bydgoszcz) pokonał Łukasza Łęczyckiego (Garuda Warszawa) przez jednogłośną decyzję sędziów
50 kg: Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk) pokonała Paulinę Ilnicką (Kaiser Sports Olsztyn) przez jednogłośną decyzję sędziów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here