Oss Fighters 05: turniej wagi ciężkiej i powrót Paraschiva w Bukareszcie

0
111736

Rumuńska organizacja Oss Fighters postanowiła kontynuować tradycję turniejów. Podczas szóstej gali, która jest zaplanowana na 8 lutego w Bukareszcie odbędzie się 8-osobowy turniej wagi ciężkiej i kilka superfigtów. Oto co czeka nas już za niecałe trzy tygodnie.

Turniej wagi ciężkiej został zestawiony z solidnych europejskich zawodników K-1. Oczywiście jak przystało na rumuńską organizację nie zabraknie w turnieju miejscowych fighterów. Weteran europejskiej sceny, Cristian Ristea jest najsłynniejszym z reprezentantów gospodarzy, który bierze udział w turnieju. Polscy kibice mogą kojarzyć go z walk z Dawidem Żółtaszkiem. W 2018 roku doszedł do finału turnieju Tatneft, w którym przegrał ze znanym z Glory, a ostatnio z FEN, Kirilem Kornilovem z Rosji.

W turnieju zawalczy również Fabio Kwasi, zwycięzca turnieju Tatneft w 2018 roku. Reprezentant Mike’s Gym brał udział również w serbskim turnieju K-1 World GP w wadze do 95 kg, w którym przegrał w finale z Romanem Kryklią. Podopieczny Mike’a Passaniera powraca do rywalizacji po ponad rocznej przerwie.

Trzecim kandydatem do zwycięstwa w turnieju jest Grek, Giannis Stoforidis. Reprezentant półwyspu helleńskiego ostatnio walczył w Enfusion, w której wygrał trzy pojedynki. W 2017 roku zadebiutował w Glory, przegrywając w turnieju wagi ciężkiej na Glory 41 z Brazylijczykiem, Andersonem ‘Braddockiem’ Silvą. Karierę jako zawodowiec budował głównie w Rumunii w organizacji Superkombat, więc jego angaż w turnieju nie jest przypadkowy.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniają: mistrz ISKA w wadze ciężkiej, Thomas Froschauer z Austrii, utalentowany Turek, Bugra Tugay Erdogan, szwajcarski gwiazdor kickboxingu znany z Superkombat, urodzony w Słowenii, Enver lijvar, Włoch Marco Pisu oraz zastępujący Ismaela Lazara, Clyde Brunswijk z Surinamu.

Równie ciekawie zapowiadają się walki poza turniejem. Gwiazda rumuńskiego kickboxingu, mistrz Superkombat, Amansio Paraschiv zmierzy się z Mohammedem El Mirem. Paraschiv w ostatnich walkach zmierzył się z Giorgio Petrosyanem i Tayfunem Ozcanem. Rumun pojechał w obydwu przypadkach na terytorium rywala i przegrał przez decyzje sędziów. Jego przeciwnik to weteran wojen z Serhiiem Adamchukiem, Maratem Grigorianem, Yodsanklaiem Fairtexem czy Enriko Kehlem. Jak widać promotorzy Oss Fighters 6 nie opuszczają poprzeczki ‘Vikingowi’.

Weteran Glory, Adrian Maxim spotka się z Saidem Malekiem, a niepokonany rumuński talent, Sebastian Cozmanca z Milanem Miko Dasicem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here