Overeem zakończył karierę Hariego na Glory Collision 4 (WYNIKI)

0
792

Trylogia się dokonała. W walce wieczoru Glory Collision 4 w Arnhem po 13 latach w ringu po raz trzeci spotkali się Alistair Overeem i Badr Hari. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Overeem. Poza tym podczas gali miały miejsce aż 4 walki o tytuły mistrzowskie.

Wielu zastanawiało się, w jakiej formie po półtora roku nieobecności jest Holender. Co więcej, w kickboxingu nie walczył od 12 lat. Overeem wyglądał na wolnego, z rozjechaną gardą, a do tego miał dużo niepotrzebnych nawyków z MMA. Nie znaczy to jednak, że przeciwnik imponował dyspozycją. Pierwsze dwie rundy Hari wygrał, ale w pod koniec drugiej rywal przecisnął podbródkowy, co mocno wstrząsnęło Marokańczykiem. Niedługo po rozpoczęciu trzeciego starcia Hari trafił na deski po raz pierwszy, a za moment był liczony drugi raz. Potrzebował chwili żeby dojść do siebie, ale Overeem nie był w stanie go skończyć. Dwa knockdowny odwróciły jednak wynik walki. Trzecią walkę jednogłośnie wygrał podopieczny Nicka Hemmersa. Podczas przemowy po pojedynku były zawodnik UFC wyzwał Rico Verhoevena, z którym doszło do płomiennej wymiany zdań. Obu pogodził Badr Hari, który poprosił o chwilę spokoju, po czym… ogłosił zakończenie kariery.

Podczas walk mistrzowskich na wyróżnienie zasługuje zdecydowanie konfrontacja Sergeja Maslobojeva z Tarikiem Khbabezem. Walka była pełna mocnych wymian, ciosów i tony charakteru z obu stron. Szczególnie Khbabez pokazał odporność na uderzenia i kopnięcia, zwłaszcza te niskie. Marokańczyk przez pełne 5 rund nie zmienił pozycji, mając zupełnie rozbitą nogę wykroczną. Zwycięstwo odniósł Litwin, ale organizatorzy zadbali o odpowiednie napięcie, wyczytując wyniki w odpowiedniej kolejności, aby do końca nie było wiadomo, kto wygrał.

Bardzo dobre widowisko zapewnili też widzom Tyjani Beztati i Stojan Koprywlenski. Beztati przez pierwsze dwie rundy bardzo dobrze kontrolował dystans, nie dopuszczając Bułgara blisko siebie. W trzeciej rundzie sytuacja zaczęła jednak powoli się zmieniać, chociaż trzech sędziów nadal punktowało za Marokańczykiem. W czwartej podopieczny Mike’a Passeniera zaczął dochodzić do głosu i podobnie wyglądało to w piątej odsłonie. Przebudzenie nastąpiło jednak o pół rundy za późno, aby udało się wyrwać wygraną.

Petchpanomrung przez pełne pięć starć kontrolował walkę z Abrahamem Vidalesem, a Tiffany van Soest pokonała po bardzo wyrównanej, ale też nieszczególnie widowiskowej walce Sarę Moussadak.

Do największych niespodzianek doszło na karcie wstępnej. Najpierw Sergej Braun knockdownem w trzeciej rundzie zapewnił sobie decyzję z rozpędzonym Michaelem Boapeahem, a Cesar Almeida prawdopodobnie zapewnił sobie walkę o pas do 85 kg z silnorękim Serkanem Ozcaglayanem, dwukrotnie doprowadzając do liczenia.

Pod koniec eventu ogłoszono kolejnego po Joe Valtellinim członka galerii sław Glory. Do Kanadyjczyka dołączył pierwszy mistrz wagi ciężkiej, triumfator 16-osobowego turnieju z Saitamy, Semmy Schilt.

Na 9 walk na karcie wszystkie zakończyły się decyzjami. To pierwszy raz w historii organizacji, kiedy nie miało miejsce ani jedno zakończenie przed czasem. Wcześniej zdarzyło się 6 gal, na których jedna walka z całej rozpiski skończyła się wcześniej (Glory 7 w 2013, 28 i 30 w 2016, 52 i 54 w 2018 oraz 69 w 2019).

Wyniki gali Glory Collision 4 (8 października 2022, GelreDome, Arnhem):
+95 kg: Alistair Overeem pok. Badr Hari przez jednogłośną decyzję (29:26, 28:27 x4)
55 kg: Tiffany van Soest pok. Sarah Moussadak przez jednogłośną decyzję (48:47 x4, 49-46) – o pas
95 kg: Sergej Maslobojev pok. Tarik Khbabez przez niejednogłośną decyzję (48:47 x3, 47:48, 46:49) – o pas
70 kg: Tyjani Beztati pok. Stoyan Koprivlenski przez niejednogłośną decyzję (48:47 x2, 49:46 x2 47:48) – o pas
65 kg: Petchpanomrung Kiatmoo9 pok. Abraham Vidales przez jednogłośną decyzję (50:45 x4, 49:46) – o pas
+95 kg: Levi Rigters pok. Kevin Tariq Osaro przez jednogłośną decyzję (29:28 x5)
85 kg: Cesar Almeida pok. Serkan Ozcaglayan przez jednogłośną decyzję (29:26 x5)
95 kg: Donegi Abena pok. Felipe Micheletti przez jednogłośną decyzję (30:27 x5)
85 kg: Sergej Braun pok. Michael Boapeah przez większościową decyzję (28:28 x2, 29:27 x2, 30:26)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here