Pas nie pojechał do Polski po gali King of Kings 105 w Rydze (WYNIKI)

0
376

W sobotę w Atta Centre w Rydze odbyła się gala KoK 105, którą uświetniła walka o pas mistrza Europy King of Kings do 95 kg, w której Michał Walczak zmierzył się z Kristapsem Zile. Niestety po trzech rundach pas został na Łotwie. Nie był to też jedyny polski występ tego wieczora, bowiem drugą walkę w organizacji toczył Jakub Kwaśniewski.

Walczak, podopieczny Tomasza Borowca z Walecznej Lubelszczyzny, jeszcze w pierwszej rundzie zdawał radzić sobie całkiem nieźle z Łotyszem, którego jedynymi atutami były eksplozywnosć i przewaga masy. Dobrze funkcjonowały kopnięcia, przyzwoicie wyglądało dystansowanie. W drugiej odsłonie Zile pokazał jednak, że przygotował się fizycznie naprawdę dobrze. Jego dość obszerne sierpy sprawiały problemy Polakowi, nawet jeżeli kończyły na podwójnej gardzie i podobnie było także w trzeciej rundzie. Skończyło się jednogłośną decyzją na korzyść zawodnika gospodarzy.

Drugi z reprezentantów Walecznej Lubelszczyzny, Jakub Kwaśniewski tym razem zmierzył się z doświadczonym Eduardsem Misinsem. Po pierwszej, dość wyrównanej rundzie, Polak zaczął przejmować inicjatywę przede wszystkim dzięki kombinacjom. Po zakończeniu trzeciej odsłony Łotysz padł ze zmęczenia pod narożnikiem, natomiast Kwaśniewski dużo lepiej zniósł fizycznie 9 minut pojedynku. Okazało się, że sędziowie przyznali rundę dodatkową, którą lublinianin już spokojnie poprowadził po swojej myśli i w efekcie odniósł pierwszą wygraną podczas startów dla litewskiej organizacji.

Poziom ogólny gali generalnie nie powalał. Dość powiedzieć, że z rozpiski wypadły cztery wcześniej planowane pojedynki. Dobrym podsumowaniem niech będzie co-main event, w którym znany w Polsce Guillermo Blokland spotkał się z Vjaceslavsem Telessem. W drugiej rundzie Holender okopał nogę przeciwnika, w wyniku czego Łotysz został wyliczony. W trzeciej odsłonie natomiast działy się niesamowite i zarazem dziwne rzeczy. Teless zaczął seryjnie kręcić backfisty, w wyniku czego dwa posłały na deski Bloklanda, ale przynajmniej jeden z nich trafiony był przedramieniem. Do tego za rozmaite faule zawodnikowi z Łotwy odjęto dwa punkty. Efekt? Dogrywka, w której przewagę zaznaczył holenderski zawodnik.

Z innych polskich akcentów, galę otworzyło starcie zawodnika warszawskiej Garudy, młodzieżowego reprezentanta Ukrainy na zawodach WAKO, Antona Podhornyja. 17-latek w dobrym stylu poradził sobie z Husanjonem Otajonovem. Z kolei zawodowy mistrz Polski w formule full contact Reinis Porozovs w oficjalnym pojedynku bokserskim znokautował Farshada Derekeh z Mike’s Gym.

Wyniki gali King of Kings 105 World Series 2022 in Riga (26 listopada 2022, Atta Centre, Ryga):
95 kg: Kristaps Zile pok. Michał Walczak przez jednogłośną decyzję
81 kg: Guillermo Blokland pok. Vjaceslavs Teless przez jednogłośną decyzję (ExR)
67 kg: Jakub Kwaśniewski pok. Eduards Misins przez jednogłośną decyzję (ExR)
84 kg: Juris Zundovskis pok. Naglis Tamasevicius przez TKO 2R (zatrzymanie sędziego) – boks
91 kg: Reinis Porozovs pok. Farshad Derekeh przez KO 1R (prawy sierp) – boks
MMA Bushido 86
open: Kristaps Zutis pok. Nicolai Garbuz przez TKO 1R (kontuzja kolana)
60 kg: Farrukh Gafurov zremisował z Beka Gabisonia
65 kg: Mantas Rimsa pok. Nicola Iksari przez poddanie 1R (trójkąt) – ZST MMA
70 kg: Benas Sorochovas pok. Davit Faroiani przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Samandar Akhmadjonov pok. Tadas Sinkevicius przez jednogłośną decyzję – MMA (3×3 min)
70 kg: Anton Podhornyi pok. Husanjon Otajonov przez jednogłośną decyzję (3×2 min)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here