Patryk Radoń najlepszy na HFO: Solpark II! (WYNIKI) (WIDEO)

0
1658
patryk radoń fot. Paweł Grabowski

1 października w Kleszczowie odbyła się kolejna gala HFO. Podczas HFO: Solpark II zobaczyliśmy m.in. czteroosobowy turniej w kategorii do 70 kg, a także kilka superfightów.

ZAPIS KARTY GŁOWNEJ NA SPORT.TVP.PL

W pierwszym półfinale zmierzyli się ze sobą Mateusz Białas i Deividas Michnevicius. 21-latek mocno postawił się faworyzowanemu zawodnikowi z Wrocławia. Ostatecznie o losach awansu zadecydowała runda dodatkowa, w której nieco aktywniejszy był Wrocławianin.

W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęli Patryk Radoń i Rafał Kosiarski. W hitowo zapowiadającym się zestawieniu po trzech rundach górą był fajter z Łodzi, chociaż nie brakowało głosów, że wynik powinien być nieco inny. Pojedynek stał w każdym razie na bardzo wysokim poziomie.

W finale dynamiczniejszym i skuteczniejszym okazał się Radoń, ale walka była naprawdę godna mistrzowskiego pasa. Ostatecznie tytuł trafił do Łodzi. Po zakończonym pojedynku Radoń powiedział, że niewiele trenował przed tą galą. Tymczasem na horyzoncie wycieczka do Emiratów, bowiem na gali Enfusion pochodzący z Bełchatowa zawodnik zmierzy się z byłym mistrzem holenderskiej organizacji Mohamedem Boutasą.

Nie brakło też bardzo ciekawych superfightów. Emil Chorążewicz musiał uznać wyższość Tomasza Przybylskiego. Zawodnik z Knockoutu Bielany bardzo dobrze rozpoczął, ale w drugiej i trzeciej odsłonie kontrolę przejął Przybylski, który wywodzi się z full contactu. Tymczasem reprezentant Kick-Boxing Club Poprava bardzo dobrze pracował kolanami, czym ewidentnie zaskoczył przeciwnika.

Gennaro Larotonda pokonał Szymona Obroślaka przez niejednogłośną decyzję. Zawodnik z Hemmers Gym górował przede wszystkim pod kątem bokserskim, z kolei fajter z Legia Fight Club najlepiej kopał lowkicki. Zaskakująca była jednak rozbieżność w ocenach sędziów – od 30:28 do 27:30.

W co-main evencie Karol Łasiewicki zrewanżował się Mateuszowi Kopciowi za porażkę z zeszłorocznej gali FEN, pokonując go jednogłośną decyzją. Zawodnik z Ostrołęki dużo lepiej zniósł fizycznie trudy tej walki, co stawało się widoczne im dużej trwał pojedynek. Kropką nad „i” był knockdown pod sam koniec trzeciej rundy.

informacja prasowa

Wyniki gali HFO: Solpark II (1 października 2021, Solpark, Kleszczów):
70 kg: Patryk Radoń pok. Mateusza Białasa przez decyzję – finał turnieju o pas
91 kg: Karol Łasiewicki pok. Mateusza Kopca przez decyzję
60 kg: Gennaro Larotonda pok. Szymona Obroślaka przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Patryk Radoń pok. Rafała Kosiarskiego przez decyzję – półfinał turnieju o pas
70 kg: Mateusz Białas pok. Deividasa Michneviciusa przez decyzję (ExR) – półfinał turnieju o pas
75 kg: Tomasz Przybylski pok. Emila Chorążewicza większościową decyzją

65 kg: Dariusz Fedor pok. Michała Krupę przez większościową decyzję
77 kg: Marcelian Kucharski pok. Adriana Gwaderę przez decyzję
81 kg: Dawid Uzarczyk pok. Norberta Muszyńskiego przez decyzję
67 kg: Sylwester Piętakiewicz pok. Artura Setlaka przez KO 3R (kolano)
60 kg: Oliwier Jarzecki pok. Maksyma Raczyńskiego przez TKO 2R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here