Patryk Radoń vs Michal Kosik na HFO: Solpark

0
2256

Po spektakularnym zwycięstwie na HFO: Aim High, pochodzący z Bełchatowa reprezentant ŁKS Boks Łódź, Patryk Radoń powraca do ringu. Niepokonany kickboxer po fenomenalnej walce z Michałem Gęsiarzem postanowił podnieść sobie poprzeczkę. W co-main evencie gali HFO: Solpark Patryk spotka się z weteranem ponad 40-stu walk w Muay Thai, kickboxingu i Lethwei, Michalem ‘Koso’ Kosikiem. Transmisję z gali zaplanowanej na 5 września przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Trenujący w Łodzi zawodnik w ostatniej walce pokonał Michała Gęsiarza na dystansie trzech rund. Walka wieczoru HFO: Aim High poszła po myśli reprezentanta ŁKSu, który zdominował walkę i wciąż pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. Pochodzący z Bełchatowa Radoń dał się poznać fanom kickboxingu świetnymi występami w DSF Kickboxing Challenge. Organizacja upadła ale Radoń postanowił po niej nie płakać tylko szukać kolejnych wyzwań. Tym samym podpisał kontrakt z HFO, a po imponującym występie skradł serce prezesowi Jerzemu Dąbrowie i matchmakerowi, Łukaszowi Czarnowskiemu.

Reprezentujący Fire Gym Banska Bystrica Słowak to weteran europejskiej sceny Muay Thai i kickboxingu. Mający w dorobku ponad 40 walk zawodnik ostatni raz pojawił się w ringu w grudniu zeszłego roku. Podczas gali XFN spotkał się w ringu z Erikiem Micką i po trzech pełnych akcji rundach przegrał decyzją sędzią. Zaledwie miesiąc wcześniej Kosik pojechał do Wielkiej Brytanii by w najwszechstronniejszej formule stójkowej, lethwei spotkać się z reprezentantem gospodarzy, Lukiem Palmerem. Słowak jest weteranem największych czeskich i słowackich organizacji z XFN na czele. Walczył również na galach w Serbii i posiada spory dorobek amatorski. Swego czasu był mistrzem Euroligi Muay Thai. Podopieczny Martina Belaka prezentuje bezkompromisowy styl walki i w niczym nie przypomina słynnych Słowaków z ringów boksu zawodowego.

Walką Patryk Radoń vs Michal Kosik podekscytowani są szefowie federacji. Prezes HFO, Jerzy Dąbrowa spodziewa się doskonałej walki, która poruszy tłumy:

– Patryk Radoń dał pokaz ogromnych umiejętności w swoim debiucie dla HFO. Właśnie takich zawodników potrzebujemy. Efektownych i efektywnych. Takich, którzy przedkładają widowiskowość pojedynku nad jego rezultat. Biznesowo właśnie takich zawodników warto promować. Mamy misję, by kickboxing wciąż był szanowaną dyscypliną, prawdziwym sportem. Właśnie dzięki takim walkom jak Radoń vs Kosik pokazujemy widzom, że warto śledzić świat kickboxingu. – skwitował prezes HFO.

Swoje trzy grosze dotyczące tej walki wtrącił również dyrektor sportowy, Łukasz Czarnowski. Dlaczego postanowił skorzystać z usług Słowaka, zamiast budować Radonia w polskich rankingach:

Michal Kosik pasuje nam swoim stylem walki. Ciągła presja, ciągły atak i nie ugina się pod ciosami. Ponadto jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i jeśli Patryk Radoń myśli o walce o pas naszej federacji to musi walczyć z takimi zawodnikami. Fani widzą go jako wciąż młodego, utalentowanego zawodnika. Chcemy im pokazać, że Patryk jest już czołówką w swojej wadze i w pełni ukształtowanym fighterem. Jednym słowem chcemy dać fanom fajerwerki i to zestawienie takowe gwarantuje. – powiedział Czarnowski.

Gala HFO: Solpark jest zaplanowana na 5 września w Kleszczowie. Walką wieczoru gali będzie starcie Łukasza Pławeckiego z Cypryjczykiem, Michalisem Manolim. Będzie to pierwsza obrona pasa mistrza świata ISKA przez Nowosądeczanina, który ma w swoim dorobku już 14 pasów. Transmisję przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Informacja prasowa

HFO Solpark:

  • -78,1 kg Walka w obronie pasa Mistrza Świata ISKA: Łukasz Pławecki (Polska/HALNY Nowy Sącz) vs Michalis Manoli (Cypr/Fivestar Sports Center) 
  • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Denis Labryga (Legion Głogów)
  • -70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Łódź) vs Michal Kosik (Fire Gym Banska Bystryca)
  • -67 kg: Michał Benben (Gladiators Bełchatów) vs Marcin Konieczny (CSWiS Leżajsk)
  • -81 kg: Robert Krasoń (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Wiktor Waszczuk (KS RedLion MuayThai)
  • -65 kg: Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki) vs Ivo Hatala (Fire Gym)

HFO Future:

  • -43 kg: Miłosz Dąbrowa (HALNY Nowy Sącz) vs Szymon Socha (Żarski Klub Sportów Walki)
  • -60 kg: Damian Roll (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Szymon Obroślak (KS RedLion MuayThai)
  • -65 kg: Marcin Krok (HALNY Nowy Sącz) vs Kacper Glinicki (Legia Fight Club)
  • -57 kg pro am: Julia Tomczyńska (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Martyna Kot (SOMA Gym Kielce)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here