Pereira jeszcze nie sprawdził się w elicie – Saulo Cavalari

0
5224

Nieaktywny od blisko trzech lat, były mistrz Glory w wadze półciężkiej, Saulo Cavalari w końcu przemówił. Brazylijczyk udzielił wywiadu serwisowi combatpress.com. Poruszono tematy jego absencji, potencjalnych rywali, kontrakcie z UFC. Oto najciekawsze wątki wspomnianego wywiadu.

Reprezentant kraju kawy ma wciąż wiążący kontrakt. Umowa z kickboxerskim gigantem opiewa jeszcze na pięć walk w ciągu dwóch lat. W ostatnich trzech latach były rywal Tomka Sarary leczył kontuzje, które wymagały operacji. Jedną z nich było uszkodzenie dłoni. Jak powiedział sam Cavalari, jego lekarz doradził mu leczenie. Argumentował to faktem, że dzięki temu Saulo będzie mógł walczyć zawodowo kolejne 10 lat.

Jeśli chodzi o zarabianie w przerwie od walk, zawodnik powiedział, że zainwestował mądrze pieniądze wywalczone na ringu. Nie sprecyzował jednak, w jakiej branży ulokował kapitał. Jednocześnie pochwalił się, że urodził mu się syn, którego nazwał Dom.

Zapytany o możliwość walki z Gokhanem Sakim, Cavalari przyznaje, że ta walka go interesuje. Według Brazylijczyka taki pojedynek byłby ciekawy na zasadach kickboxingu ale również w MMA. Walka w MMA byłaby według niego świetną okazją do połączenia świata Glory i UFC. Jednocześnie wskazuje, że Saki uciekł przed walką z nim w 2014 roku.

Zapytany o niedoszłe starcie Spong vs Usyk, Cavalari twierdzi, że Surinamczyk z łatwością skończyłby mistrza olimpijskiego w boksie. Brazylijczyk uważa, że Spong posiada naprawdę mocny cios i mógłby posłać Usyka na deski. Przypominamy, że pierwsza próbka dopingowa dała wynik pozytywny, natomiast próbka B okazała się być czysta. Tym samym były gwiazdor K-1 został oczyszczony z zarzutów stosowania dopingu.

Vahitov vs Pereira? Według rodaka mistrza wagi średniej faworytem będzie Rosjanin. Cavalari wskazuje, że ‘Potan’ nie zdał jeszcze żadnego poważnego testu. Pokonanie Simona Marcusa i mistrza UFC, Israela Adesanyi wiosny nie czyni. Według byłego czempiona dywizji półciężkiej Glory to zawodnicy drugoligowi, a Vahitov jest na zapleczu elity.

W kontekście popularnego ostatnio kierunku migracji kickboxerow do ONE, Cavalari wydaje się być zainteresowany taką opcją. Bardziej jednak interesuje go powrót do walk w Azji, niż same występy w ONE. Saulo nie podaje również żadnej konkretnej daty powrotu do ringu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here